Франківські обранці вимагають скасувати «космічні» суми застав для балотування на виборах

«Кожен громадянин України може бути обраним до органів державної влади та місцевого самоврядування. Це право гарантує нам Конституція. Проте розмір грошової застави для кандидатів за новим Виборчим кодексом неприйнятний, бо в рази перевищує середній дохід в Україні, – зазначила О. Савчук.

«17 січня від ВО «Свобода» зареєструвала законопроект 2769, співавторами якого стали ще 20 депутатів різних політичних сил. Ми пропонуємо зменшити розмір застави до 4 мінімальних заробітних плат за кожних 90 тис населення», – пропонує нардепка.

Нагадаємо, у 2019 році Верховна Рада України ухвалила Виборчий кодекс України із зауваженнями Президента України. Цей Кодекс набрав чинності 1 січня 2020 року, пишуть Версії з посиланням на Західний кур’єр.

Грошова застава для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списках партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч) зросла майже у 40 разів порівняно з кампанією 2015 року.

Розмір грошової застави для реєстрації партійного списку в обласні ради: Івано-Франківськ – 1,96 млн. грн.

Розмір грошової застави для реєстрації партійного списку в містах з кількістю виборців 90 тисяч і більше: Івано-Франківськ – 340 тисяч гривень.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!