Пов’язане зображення

Найпоширеніші види – це видурювання у громадян та заволодіння їх грошима під виглядом продажу товарів через мережу Інтернет, на лікування нібито хворих родичів, чи відкупу від поліції за вчинені злочини, а також під різними приводами дізнаються інформацію щодо паролів і кодів до банківських карток.

Найчастіше громадяни потрапляють до рук шахраїв через покупки товарів  через мережу Інтернет, бо вірять у низькі ціни на товар. Також людей приваблює можливість часткової оплати, в таких випадках покупець, оплативши за товар його частину чи вартість доставки,  досить часто залишається з нічим.

Основна порада  при  покупках товарів через Інтернет – не оплачувати вартість   товару,  не отримавши його та не перевіривши якість.

Також потрібно знати та пам’ятати, що громадян ошукують і при продажу товару через Інтернет. Під приводом оплати за товар шахраї намагаються дізнатися дані вашої платіжної картки, а відтак з допомогою номера телефону, який їм відомий, зняти гроші з вашого рахунку.

Крім того, часто в соціальних мережах розповсюджений такий вид шахрайства як розіграші з цінними призами. Інколи на мобільні телефони громадянам  приходять смс-повідомлення про неймовірний виграш автомобіля, побутової техніки та інше. Умовою отримання казкового виграшу є невідкладна оплата незначної суми за доставку, оформлення, податковий збір, комісію, тощо. На що часто громадяни «ведуться» і, здійснивши передоплату, жодного призу так і не отримують, а телефон продавця вимикається.

Доволі часто,  особливо люди літнього віку,  довіряють незнайомим телефонним співрозмовникам які повідомляють, що хтось з їх рідних потрапив у біду, дорожньо-транспортну пригоду і на лікування потрібні негайні кошти. Спантеличені та розгублені вони навіть не передзвонюють своїм онукам чи дітям, щоб пересвідчитися, що з ними усе гаразд. Тож, поліція застерігає громадян у жодному разі не поспішати передавати через руки невідомих осіб чи через термінал кошти, як би зловмисники не наполягали на терміновості.

Наберіть телефон ваших рідних та перевірте достовірність отриманої інформації. Якщо зв’язок з ними відсутній не панікуйте, зверніться до поліції на номер «102», але у жодному разу не виконуйте умов злоумисників.

“Якщо ви будете дотримуватися порад від поліції, не розголошувати своїх конфіденційних даних банківських карточок, не «викуплятимете» сина чи онуків з поліції через нібито учинений ними злочин, проявите свідомість і  перевірите отриману інформацію від невідомих, з вами не трапиться неприємних ситуацій і ви не станете жертвою шахраїв”, – пишуть Версії з посиланням на прес-службу поліції Івано-Франківщини.