Івано-Франківським міським судом завершено розгляд кримінальної справи стосовно чотирьох мешканців Прикарпаття, котрі досудовим слідством обвинувачувались у скоєнні цілого ряду злочинів, пов’язаних із викраденням чужого майна та наркотиками.

Івано-Франківським міським судом слухалась кримінальна справа щодо мешканця с. Колодіївка Тисменицького району 1963 року народження, який вже вісім разів побував за ґратами, жителя Івано-Франківська 1967 року народження, за плечима у якого вже теж вісім судимостей та двох івано-франківців 1973 та 1984 років народження, які раніше судимими не були.

Під час проведення судового слідства, було доведено, що двоє старших підсудних причетні до близько двадцяти злочинних епізодів кожен, а житель Колодіївки окрім вживання наркотичних речовин та крадіжок, здійснив ще й розбійний напад на жительку Івано-Франківська. Підстерігши жінку у темну пору доби на вулиці Вовчинецькій, що в Івано-Франківську, обвинувачений наніс їй численні удари у різні частини тіла. заволодів її особистим майном.

Проте дана справа має ще одну особливість. Міліція розслідуючи справу про крадіжку телефону жительки Івано-Франківська, майже одночасно затримала підозрюваних у причетності до даної справи. Далі зі слів наймолодшого із кримінальної четвірки, у приміщенні Вовчинецького міськвідділу міліції, колишній працівник ВБНОН запропонував підписати йому протокол зі змістом якого обвинувачений ніяк не хотів погоджуватись.

В подальшому екс-правоохоронець привіз медичний шприц з наркотичним засобом і 50 грн. та запевнив підсудного, що відносно останнього все рівно буде порушено кримінальну справу за ч.2 ст.307 КК України. Застосовуючи до підсудного ще й фізичну силу, правоохоронці змусили його надати неправдиві свідчення. При цьому перед допитом підсудному надали почитати написаний протокол. Затриманий зазначив, що жодного відношення до вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України він не мав і мати не може, оскільки із самого ранку, вказаного у протоколі дня, він вже був затриманий працівниками міліції. В подальшому всі свідки, яких допитали по даному факту підтвердили, що підсудного того дня вже о 8-ій годині ранку, додому в наручниках привезли правоохоронці і у подальшому протягом цілого дня утримували в Вовчинецькому МВ, а інкримінований злочин зі збутом наркотичних речовин він буцімто вчинив о 16.45 годині того ж дня.

Таким чином, судом достовірно встановлено, що підсудний івано-франківець 1984 року народження вказаного дня зранку був затриманий працівниками міліції та доставлений у Вовчинецький МВ УМВС де перебував протягом цілого дня і до якого також були застосовані спецзаходи.

Крім цього, відповідно до рапортів екс-оперуповноваженого СБОНОН та дільничого інспектора Вовчинецького МВ містяться виправлення щодо дати виявлення та вилучення наркотичного засобу підсудного, що є недопустимим. Також судовим слідством було виявлено й інші порушення по даній справі.

Тому підсудному можна інкримінувати лише факти крадіжки чужого майна.

Таким чином Івано-Франківським міським судом було винесено наступні вироки по даній справі:

–                     житель села Колодіївка Тисменицького району 1963 року народження засуджений до шести років позбавлення волі із конфіскацією усього належного йому майна;

–                     мешканець Івано-Франківська 1967 року народження засуджений до чотирьох з половиною років позбавлення волі із конфіскацією усього належного йому майна;

–                     івано-франківець 1973 року народження засуджений до іспитового терміну строком один рік;

–                     житель Івано-Франківська 1984 року народження засуджений до одного року шести місяців позбавлення волі.

Крім того, двом старшим злочинцям доведеться також відшкодовувати матеріальну шкоду за цивільними позовами потерпілих громадян.