На сесії Івано-Франківської міської ради Богдан Білик доповів про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська за 2016 рік.  Як відмітив заступник мера, минулий рік був доволі успішним для міста, пишуть Версії.

«Незважаючи на складні економічні умови останніх років, ми – одне з небагатьох міст, що зберігає стабільну динаміку розвитку», – відмітив Богдан Білик.

Так, в минулому році до бюджету міста надійшло 1 875,3 мільйони. Окрім того, в 2016 році 12 тисяч робочих міст. Проте досі залишається проблема масового виїзду франківців закордон. Тільки за минулий рік на заробітки виїхало 15 тисяч мешканців міста.

«Нещодавно у нас був мер польського містечка Ополє і розповів, що зараз в його місто приїхало 11 тисяч українців. Це дійсно проблема», – зауважив мер Руслан Марцінків.

Під час обговорення депутат Сергій Палійчук звернув увагу на те, що у Франківську готують спеціалістів, проте вони не залишаються працювати в місті.

«Ми зараз фінансуємо ПТУ – виділили близько 100 мільйонів з міського бюджету. І знову піднімається питання про робочі місця. Треба зобов’язати їх розробити програму, щоб студенти училищ залишались працювати в місті хоча б на 1-2 роки», – відмітив депутат. Цю ініціативу підтримали мер та доповідач.

«Ми створимо дорадчу раду. 220 дітям, які стажувалися на підприємствах Івано-Франківська, запропоновано робочі місця. Є проблема, що кваліфікація студентів не завжди відповідає нормам підприємств. Тому студенти і виїжджають закордон», – зауважив Богдан Білик.