У складі збірної України молодик здобув одразу дві нагороди. У вправі поштовх довгим циклом двох гир по 32 кілограми Олександр зміг здійснити 53 підйоми. Із цим результатом він став чемпіоном Європи серед юніорів та посів третє місце серед дорослих.

“Особливістю цього чемпіонату були гирі специфічного «уральського» типу, якими нині мало-хто зі спортсменів тренується. У цих гир ручки в різних місцях мають різну товщину, і з ними дуже незвично працювати. Фактично з гирями треба було боротися. Через це практично всі спортсмени продемонстрували результати значно нижчі за ті, які показують на тренуваннях. Показово й те, що не було встановлено жодного нового рекорду. Багато-хто навіть не зміг відпрацювати регламентовані 10 хвилин. Мені теж було дуже непросто. Особливо відчув це на сьомій хвилині, коли було враження, що зараз випущу гирі з рук. Але глянув убік і побачив, що моєму головному конкуренту з Росії, теж дуже важко, але він випереджає мене на кілька підйомів. Тому я зібрав усі сили, змусив себе стояти до кінця і працювати. Натомість суперник втратив темп і зрештою кинув гирі на дев’ятій хвилині”, — розповідає Олександр Шваб.

Чемпіон додав, німецькі спортивні помости були гостинними. Чемпіонат був організований на високому рівні, а збірна України після змагань мала цікаву культурно-екскурсійну програму.

За словами спортсмена, секрет витривалості у наполегливій праці на тренуваннях і роботі над силою волі. Цьому навчив його тренер, заслужений майстер спорту України, старший викладач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання Роман Михальчук.

“Я дуже радий, що ми знову маємо золоту медаль чемпіона Європи. У Сашка за плечима роки тренувань, наполегливої праці над собою, і він вкотре відповідально поставився до підготовки, а на самих змаганнях правильно налаштувався, дотерпів, допрацював до кінця, тож здобув заслужену перемогу”, – каже Михальчук.