portfelyk

У п’ятницю, 23 вересня, в Івано-Франківську відбувся другий етап акції, під час якого шкільним приладдям забезпечили 300 учнів 2-11 класів. Попередньо, на початку навчального року Карітас, вручив портфелики з усіма необхідними канцтоварами 110 дітям, які пішли у перший клас. Про це пишуть Версії.

portfelyk1

В рамках благодійної акції «Перший портфелик – 2016», ще 300 учнів отримали подарункові сертифікати на придбання канцтоварів на суму 599 гривень кожен. Зокрема, допомогу отримали 186 дітей вимушено переселених осіб зі східних областей України та АР Крим, 36 дітей, батьки яких перебувають в АТО, та 78 дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей.

portfelyk4

Благодійна акція розпочалася із подячного молебня за здоров’я дітей, їх батьків та жертводавців, які допомогли зібрати потребуючих дітей до школи – це Карітас Відень (Австрія), місцеві підприємці та парафіяни Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

portfelyk1

Подарунковий сертифікат – свого роду експеримент, пояснює директор Івано-Франківського Карітасу отець Володимир Чорній: «Ця акція відрізняється від попередніх років, бо раніше Карітас учням усіх класів закуповував канцтовари на власний розсуд, цього року маємо домовленість з нашими партнерами, що люди можуть вибрати собі усе, що вважають за потрібне на цю суму. Дитині не завжди потрібне те, що ми їй даємо. Ми вважаємо, що їй потрібні олівці, а їй більше потрібна ручка чи обгортка для книжки. Дитина буде більш задоволена, коли зможе придбати саме те, що вона хоче».

portfelyk2

Наталія Команіцька, дружина воїна АТО, виховує трьох діток: «Для кожної людини багато значить будь-яка допомога, особливо, якщо вона дуже потрібна. Ми і багатодітні, і родина учасника бойових дій, ще й такий складний період, тому допомога нам зараз дуже важлива. Від своєї родини, від всіх дітей і від дружин учасників бойових дій, яким допомагає Карітас хочемо подякувати усім, хто допоміг організувати цю акцію!» . Допомогу в рамках акції «Перший портфелик» родина Команіцьких отримує вже втретє.

portfelyk3

Четвертокласник Сашко Красножен прийшов отримувати сертифікат разом ще з п’ятьма братами та сестрами. Родина Красноженів живе у будинку сімейного типу – дітей у сім’ї аж дев’ятеро. Два роки тому вони змушені були переселитися з Алчевська, Луганської області. «Мама не працює, вона дуже зайнята вдома, а ми їй допомагаємо, – пояснює Сашко. – У школі в нас немає підручників, а також нам потрібні зошити і ручки».

 

portfelyk5