Результат пошуку зображень за запитом "тарас прохасько"

Сьогодні день народження в івано-франківського письменника Тараса Прохаська. Йому виповнюється 49-ть років, пишуть Версії.

Тарас Прохасько, сучасний український письменник, перекладач, журналіст, один із представників станіславського феномену, народився 16 травня 1968 року в Івано-Франківську.  Вищу освіту здобув на біологічному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка (1992). Після завершення університету спочатку працював в Івано-Франківському інституті карпатського лісівництва, згодом — учителював у рідному місті, у 1992—1993 роках був барменом, потім сторожем, ведучим на радіо FM «Вежа», працював у художній галереї, в газеті, на телестудії. У 1992—1994 роках був «мандрівним» співредактором журналу «Четвер», бо в той час постійно їздив до Львова, де навчався в університеті. Коли друзі Прохаська створили «газету його мрій», почав писати статті та вести авторську колонку в Івано-Франківській обласній тижневій газеті «Галицький кореспондент»

Лауреат премії видавництва «Смолоскип» (1997); перше місце у номінації «Белетристика» за книгу «З цього можна було б зробити кілька оповідань» (версія журналу «Кореспондент») (2006); третє місце у номінації «Документалістика» за книгу «Порт Франківськ» (версія журналу «Кореспондент») ( 2007); лауреат літературної премії імені Джозефа Конрада (заснована Польським інститутом у Києві) ( 2007) ;Премія імені Юрія Шевельова за книгу «Одної і тої самої» ( 2013)