Його праця була на тему: «Богослов’я Святого Єлею на слов’янському сході (ХІХ-ХХІ ст.): шляхи до містагогійного розуміння», пишуть на сайті УГКЦ.

Отець Василь написав дану працю під керівництвом професора Джермано Марані, викладача Богословської антропології та Еклезіології при Папському Східному Інституті та Папському Григоріанському Університеті в Римі.

У своїй праці докторант досліджував особливості розвитку східнослов’янського богослов’я Святого Єлею, а також впровадження нових моделей богословсько-містагогійної інтерпритації в умовах літургійної та душпастирської практики Церкви.

На захисті докторської були присутні владика Іриней (Білик), канонік Папської Базиліки Санта Марія Маджоре, спільнота Папської Української Колегії св. Йосафата, священики, сестри монахині та родичі отця Василя.

Отець Василь мав 30 хвилин на презентацію своєї праці, після чого послідували питання. Після успішної презентації наукового дослідження, комісія надала отцю Василю титул доктора Східних Церковних Наук.