Тому мешканці сусідніх будинків зайшли на будову і змусили працівників зупинити роботи.

Через кілька хвилин після того, як працівники будівельної фірми покинули робочі місця, на будову з’явився чоловік, який представився заступником директора. «А ми хіба будуємо?» – питався він. Пояснив, що працівники фірми зайшли на будову, щоб взяти будівельні матеріали. Коли його попросили показати дозвільні документи на будівництво багатоповерхівки, чоловік зник.

Історія цієї скандальної забудови розпочалася у 2008 році. Тоді кафе «Атлант» отримало дозвіл виконкому Івано-Франківської міської ради на виконання будівельних робіт на вулиці П. Орлика, 7 в мікрорайоні Короля Данила – Бельведерська.

3

«У 2008 році заступник міського голови Богдан Ониськів пролобіював рішення виконкому, щоб  надати своєму синові земельну ділянку під будівництво торгового центру. Ониськів був власником кафе «Атлант», – розповідає Володимир Ідак, тодішній архітектор міста, а нині сусід горе-забудови. – Сесія міської ради дала дозвіл на будівництво триповерхового торгового центру. Отримавши цей дозвіл, кафе «Атлант» починає шукати шляхи, як збільшити поверховість. Мене особисто, як головного архітектора міста, Ониськів викликав і питався, як отримати дозволи на будівництво хоча би п’яти поверхів».

У 2010 році, як помінялася міська влада, фірма в обхід закону, стверджує Ідак, таки розробила проектну документацію на будівництво 10-поверхового житлового будинку. Після численних скарг сусідів та у зв’язку з відхиленням від проектної документації у 2012 році будівництво вдалося припинити, а директора генпідрядної організації ПФ “Галицький двір” Василя Друка було притягнуто до адміністративної відповідальності.

1

Втім, у квітні цього року будівництво відновилося. Мешканці будинків звернулися зі скаргами в прокуратуру та інспекцію «Держархубконтролю». У відповідь отримали відписки, що під час перевірки будівельні роботи не проводилися.

«Януковича вигнали, а ця вся братва, яка стоїть за цією будовою, Ониськів, кафе «Атлант», Друк, який є директором фірми «Галицький двір», бачачи, що зусилля держави зосереджені на Сході України, там, де йде війна, під шумок відновили будівництво 10-поверхового будинку», – розповідає Богдан Ідак.

2

Зараз скаржники вимагають зупинити незаконне будівництво, накласти штрафні санкції на забудовника, позбавити ліцензії будівельну організацію та проектантів, які обійшли закон. Крім того, люди будуть домагатися звільнення із займаних посад працівників інспекції «Держархбудконтролю», які закривають очі на незаконне будівництво.