На оперативній нараді Марія Бойко, начальниця управління охорони здоров’я, доповіла про організацію роботи закладів охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID–19). Принагідно вона розповіла про досвід зарубіжних країн і порадила для франківців “правило трьох ЗЕ”, пишуть Версії.

“Зараз літо, пора відпусток і ми спостерігаємо, що маски вже всіх дратують. Люди просто перестають їх носити. Тому зараз варто всім прислухатись до правила “Трьох ЗЕ”. Це не наше правило – воно азійське, його дотримуються до прикладу в Японії”, – розповіла Марія Бойко.

Правило трьох ЗЕ полягає в наступному:

  • Уникати ЗАКРИТИХ ПРИМІЩЕНЬ, які погано вентилюються. Такі приміщення є в кінотеатрах, малих офісах, кабінетах і т.д.
  • Уникати ЗАЛЮДНЕНИХ МІСЦЬ – це великі магазини, базари і т.п.
  • Уникати ЗАДУШЕВНИХ РОЗМОВ.

“Це саме та риса, яка нам дуже характерна, бо нам притаманне спілкування з великою кількістю людей. Маються на увазі кафе, бари, ресторани та інші гостини. Це ті місця і події, на які ми збираємось на душевні розмови. Але як показує досвід, вони сприяють поширенню захворювання”, – прокоментувала третє “ЗЕ-правило” Марія Бойко.

“Та скільки того життя? Ми ж не живемо тисячу років”, – зауважив мер Руслан Марцінків.

“Але ж хворіти ніхто не хоче. Тому варто уникати місць великого скупчення людей, бо зараз ніхто не знає, хто є в інкубаційному періоді. Адже це можна принести додому, в свої родини”, – відмітила очільниця управляння охорони здоров’я.

Мер поцікавився, який найоптимальніший шлях виходу з медичної коронакризи.

“А можна якось пришвидшити, щоб всі перехворіли і все було нормально? Зараз же є дві концепції. Одна за те, щоб уникати контактів. Інша – щоб всі перехворіли і був імунітет”, – додав Руслан Марцінків.

“Ну тоді просто треба зняти маски. Але цього не варто робити, краще поберегти своє здоров’я та життя і здоров’я свої рідних”, – резюмувала Марія Бойко.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!