Про особливості прем’єри цього місяця розповіли на прес-конференції у драмтеатрі 27 квітня, пишуть Версії.

П’єса відомого російського драматурга створена у 1970-ому році. В її основі роман Шарля де Костера за мотивами середньовічної німецько-нідерландської легенди про Тіля Уленшпігеля, мандрівника і блазня.

Директор драмтеатру Ростислав Держипільський сказав, що “Тіль” Горіна – це крута і сучасна п’єса. Її в Івано-Франківську ставить режисер київського “Дикого театру” Максим Голенко, автор альтернативних постановок  “Афродизіаки” у цирку, “Viй 2.0″ та інших.

Держипільский розповів, що  вважає Голенка одним із найцікавіших режисерів України. Також до роботи залучили відому художницю-постановницю з Києва Олесю Головач, яка вже працювала в Івано-Франківську над “Гамлетом”.

Крім того,  у виставі задіяне все молоде покоління театру, а батьків “Тіля” грають корифеї, народні артисти Олександр Шиманський та Жанна Добряк-Готв’янська.

“Мені самому цікаво побачити, що буде в суботу”, – заявив Держипільський.

Режисер постановки Максим Голенко  розказав, що те, про що вистава,   з’ясується тільки в кінці постановки, на прем’єрі.  Зауважив, що  п’єсу Горіна намагалися максимально прибдизити до сучасності, але працювали обережно.

“Нас найбільше цікавило те, щоб вона стосувалася кожного, хто сидить в залі”, – зауважив Голенко.

За його словами, у творі є мова про воєнний конфлікт, є прямі асоціації з війною в Україні. За жанром – це швидше трагікомедія.

“Зараз ця п’єса для нас дуже зрозуміла, хоча раніше вона здавалася казкою, якоюсь абстракцією”, – сказав режисер.

Він додав, що у спекталі – оригінальна музика, створена спеціально для постановки Дмитром Дановим.

Виконавець головної ролі Іван Бліндар сказав, що для нього робота над Тілем – абсрлютно новий досвід. Він зізнався, що навмисно не читав рецензій на інші постановки та не дивився фото й відео з іншими акторами, які раніше втілювали персонажа.  Тому що намагався не потрапляти під вплив інших.

“Персонаж – це такий собі супергерой. Його постійно намагаються вкласти в якісь рамки, сімейні, політичні, любовні, але він не може туди вкластися, він створений для світу. Це людина, яка має свою мету. Іноді він буває жорстким – йдучи до мети він не зважає на те, що відбувається довкола”, – розповів Бліндар.

Він закликав глядачів самим прийти й подивитися, чи його думка про головного героя дійсно є влучною.

Прем’єра “Пристрастей Тіля” відбудеться на вихідних, 29 і 30 квітня, о 18 годині.