Захід відбувається в рамках програм Еuro melanoma та Стоп-меланома, пишуть Версії з посиланням на Курс. 

6 листопада з 9 до 19 години в клініці “БРАСС. Здорова шкіра” (веб сайт brass.if.ua) за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 28, ІІ поверх буде проводитись огляд родимок всім охочим з використанням спеціального оптичного приладу – дерматоскопа.

Меланома – це пухлина, яка не становитиме загрози життю, якщо її вчасно виявити. Для того, щоб її виявити, достатньо періодично проходити огляд у лікаря, який перевіряє родимки, чи вони не почали перероджуватися у злоякісну пухлину. Така перевірка є абсолютно безболісною та триває всього декілька хвилин: лікар оглядає родимку спеціальним мікроскопом, який виявляє небезпеку.

У зв’язку з закінченням періоду активного сонця слід особливо звернути увагу громадян на те, які небезпеки може мати надмірна засмага, а також на що потрібно звертати увагу для того, щоб уникнути переродження родимок в меланому. Важливим є те, що кожен охочий може безкоштовно перевірити свої родимки. Часто люди не звертають уваги на це або, навіть і знаючи, що це важливо, відкладають ці питання “на завтра”.

Цього року напередодні літа протягом Всеукраїнського тижня меланоми, проведеного на “стометрівці”, спеціалістами клініки “БРАСС. Здорова шкіра” було обстежено близько 1500 людей, із них в одинадцяти людей було виявлено підозру на меланому та ще у 17 людей – підозру на іншу онкологію шкіри.

Захід є соціальним, оскільки завдання медицини, в тому числі і приватної, – вчасне виявлення та діагностика онкологічного захворювання, коли ще є шанс врятувати життя людини.

Мета заходу:

1. Інформування громадян про небезпеку переродження звичайної родимки в ракову пухлину. Визначення ознак, які сигналізують про те, що родимка є небезпечною і слід пройти додаткові обстеження.

2. Перевірка родимок мешканців та гостей міста для того, щоб виявити рак шкіри на ранніх його стадіях, коли хворобу ще можна подолати.

Обстеження проводять лікарі клініки “БРАСС. Здорова шкіра” (лікар-хірург Колодій Дмитро Ярославович, лікар-дерматолог Ковалюк Андрій Михайлович, лікар-дерматолог Гриник Христина Володимирівна).

Довідки за телефоном 0955857478.

Меланома – злоякісна і дуже агресивна пухлина шкіри. Найчастіше виникає на місці звичайної родимки. Статистика свідчить: смертність від меланоми в Україні сягає майже 95%. Тобто, після постановки такого діагнозу протягом 5 років в нашій країні помирає 95 зі 100 пацієнтів. У той же час у США смертність становить лише 5%. Така різниця зумовлена не методами лікування, а несвоєчасним виявленням меланоми. На жаль, елементарна медична необізнаність і недбале ставлення до власного здоров’я призводять до того, що пацієнти із занедбаною формою меланоми часто вже неоперабельні.