У Львові суд призупинив роботу через коронавірус у судді — Високий ...

В українському законодавстві немає чіткого правового врегулювання боротьби з поліцейським насильством і безправ’ям. Про це у студії Суспільного повідомив юрист Віталій Юрчишин.

Щоб довести, що поліцейські перевищили свої повноваження, потрібно мати докази. Запис інформації на ґаджеті, як у випадку хлопців із Івано-Франківська, дійсно є доказом, вважає юрист Віталій Юрчишин. Відповідно до цього провели внутрішнє розслідування. Також факт перевищення повноважень поліцейськими мають розслідувати працівники Державного бюро розслідувань, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Втім, за словами Віталія Юрчишина, у законодавстві не має чіткого правового врегулювання боротьби з поліцейським насильством і безправ’ям. В Україні більше регулють факти насильства у сім’ї, про що є відповідні нормативно-правові акти.

“Я б ще на місці батьків, пройшовши національні судові інстанції, звернувся до Європейського суду з прав людини про відшкодування моральної шкоди, заподіяної працівниками поліції при перевищенні повноважень”, – каже юрист Віталій Юрчишин.

Також правознавець радить звертатися до захисників, адвокатів, а також залучати громадськість.

Нагадаємо, 30-го травня до франківського міського відділку поліції потрапили двоє парубків, які посварилися неподалік нього. Із ними лайливо спілкувалися двоє правоохоронців, а також погрожували. За це двох полісменів звільнили з Нацполіції, ще трьох – притягли до дисциплінарної відповідальності.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!