Львівські правоохоронці та працівники Служби у справах дітей одразу впізнали на відео, яке опублікували в мережі користувачі Facebook, 35-річну Олександру, яку раніше вже судили за крадіжку. Також ідентифікували чоловіка, якого привезли на місце для відтворення подій, пишуть Версії з посиланням на zaxid.net.


Олександр, який вживав наркотики при дитині, зізнається: «Ми не хотіли. Я казав, щоб ми йшли звідси. А вона тут вкололася. Вкололися, спалили шприц і пішли. Кололи – субітекс».

Чоловік ховає обличчя, каже: йому соромно, що робили таке при дитині. Клянеться: таке було єдиний раз. І додає: «Ми дивилися, щоби людей не було».

Кадри потрапили у мережу анонімно. Знімали їх із вікна спортивного центру. Автори відео навіть не повідомили у поліцію. Та правоохоронці швидко з’ясували, хто на відео та місце проживання цих людей.

Жінка з 2-річною донькою живе в однокімнатній квартирі. Чоловік, який там перебував на момент зйомок сюжету, відмовився говорити з журналістами та виштовхав їх за двері. Сусіди ж розповідають: маленька Лоліта, так звуть дівчинку, надзвичайно дружелюбна та активна, а головне – завжди доглянута.

Про те, що мама наркоманка, кажуть, не знали. Адже самотня мама поводилась тихо й рідко потрапляла на очі. А от у соцслужбі кажуть: цю сім’ю знають дуже добре. Чотири роки тому в жінки вже забрали першу дитину – сина, який зараз перебуває під опікунством бабусі.

Ростислав Тимків, начальник служби у справах дітей ЛМР, каже: «Підстав робити негайне відібрання в зв’язку з загрозою здоров’ю дитини не було. Тому дитина була влаштована в дитячий заклад. Далі буде робитись робота з мамою. Якщо буде доведено вживання наркотичних засобів, то буде підніматися питання про позбавлення батьківських прав».

Дитину у мами забрали. Жінка написала зобов’язання пройти курс реабілітації. Наразі горе-маму притягнули лише до адміністративної відповідальності, за неналежне виконання батьківських обов’язків. Вона заплатить штраф 34 гривні.

«Це було жахливо, тому що дитина не може перебувати в таких життєвих ситуаціях. Це брудна квартира, неприбраність, брудні підгузки, які не викидають. Ну, то просто жахливі умови», – розповіла Наталія Онисько, інспекторка ювенальної превенції Франківського ВП.

Дівчинка зараз живе в одному з дитячих будинків Львова. За три дні їй виповниться два роки.

Нагадаємо, у понеділок, 18 червня, користувачі опублікували в мережі відео, на якому двоє дорослих вживають наркотики в присутності дитини. У вівторок, 19 червня, працівники соціальних служб забрали дитину під тимчасову опіку і лікарський нагляд.