, пишуть Версії з посиланням на

Уявіть собі Галичину у 1930-их. Не всі жінки ще у штанах ходять, а молода панна Софія з села під Львовом їздить в екзотичні країни сама, фотографує місцевих, а потім у переповнених залах розказує про свої мандри і публікує ці історії в галицькій пресі!

Яблонська була справжньою сенсацією і феноменом. Одні захоплювались мандрівницею, а інші нещадно критикували.

“Подорожували і описували свої мандри тільки представники титульних націй – британці, французи, німці. Українці були поневоленими, а у ті часи вважали, що невільники не подорожують, а якщо подорожують, то не описують своїх подорожей”, – йдеться у статті про Яблонську у №3 “Локальної історії”.

Марокко, Балі, віддалені провінції Китаю, де, до речі, вважали, що камера відбирає душу 😠 Тож Яблонська вигадала спосіб таємно фотографувати місцевих через заклеєну шибку у підставній крамниці. Саме в той час, коли один із засновників документального кіно думав, що винайшов прийом прихованої камери )

“На тлі її екстремальних подорожей вісімдесятилітньої давнини сучасні тревел-шоу виглядають не такими вже ї захопливими”, – пише авторка статті Tetiana Kuzminchuk

Додаємо кілька світлин із подорожей Яблонської, щоб вам точно захотілось прочитати весь матеріал, – йдеться на сторінці  Локальна історія.

Світлина від Локальна історія.

Світлина від Локальна історія.

Світлина від Локальна історія.

Світлина від Локальна історія.

Світлина від Локальна історія.