До прикладу, цього тижня хворих стало на 8621 особу більше, повідомляють в Львівському міському лабораторному центрі. Про це пишуть Версії з посиланням на PRESS-ЦЕНТР.

Статистика вражає: загалом на Львівщині понад 30 тисяч осіб сьогодні хворіють, 64,2% з них – діти у віці до 17 років. А від початку сезону ГРВІ перехворіли вже більше 100 тисяч мешканців області. Госпіталізувати довелося більше трьох тисяч осіб, у тому числі 2311 дітей. У Львові епідпоріг перевищений більше, ніж у два рази.

– На жаль, дійсно, статистика вражаюча, – говорить у коментарі   сімейний лікар Лариса Новак. – Причому я вважаю, що офіційні цифри треба множити, принаймні, на п’ять, адже багато хто до лікарів не звертається, а займається самолікуванням. По-перше, подивіться, яка погода: дощ, вітер, сирість, холод, а це все сприяє розповсюдженню інфекції, адже грип – це вірусне захворювання. По-друге, наші люди дуже зверхньо ставляться до свого здоров’я – не вживають противірусних препаратів, не звертаються до лікарів вчасно, нехтують щепленням, хоча саме вакцинація – найкращий спосіб убезпечити себе. В області вакциновано всього 2 856 осіб, це дуже мало.

До речі, від початку епідемічного сезону на Львівщині вже зафіксовані два летальні випадки від вірусу грипу А: померли 55-річна жінка та чотирирічна дитина.

Наразі в львівських школах до 30 грудня ще продовжений карантин, потім у школярів розпочинаються канікули. Щоправда, їх скоротили на тиждень і навчання розпочнеться 16 січня. Але медики вважають, якби не ці профілактичні заходи, то кількість хворих була б значно більшою.