Танцювальною залою цьогоріч стало фойє другого поверху Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру.

Червоною доріжкою пройшли студенти, аспіранти та викладачі Прикарпатського національного університету. Серед гостей свята також представники влади, лідери громадських організацій, волонтери і відомі франківці.

У фойє театру дам у вишуканих сукнях та кавалерів у фраках вітав класичними мелодіями музичний квартет.

Світлина від Версії - щоденна інтернет газета.Галицький бал відкрив ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, який прийшов на свято разом з дружиною Іреною.

«Ніщо так не об’єднує, як танець. Це можливість відпочити та поспілкуватися. Такі бали – це не тільки місце зустрічі, це місце нових вражень, знайомств, і, можливо, кохання. Тому радіймо з того, що ми маємо такі миттєвості, які дозволяють нам бути разом в чудовій атмосфері, яку творимо ми всі”, – відмітив ректор ПНУ.

Ігор Цепенда також подякував організаторам Галицького балу і особисто режисеру свята, заслуженому працівнику культури, заступнику декана філософського факультету Лілії Борисевич.

Світлина від Версії - щоденна інтернет газета.

“Щиро дякуємо Лілії Василівні Борисевич за таку чудову ініціативу, яка вже переросла в культову традицію і для нашого університету, і для нашого міста, і для Прикарпаття, і для України. Вона своїм нестримним ентузіазмом, прагненням дійсно створити ту миттєвість радості, прагне завжди бути з молоддю, прагне завжди творити добро і гармонію. Бажаю всім сьогодні чудового відпочинку, нових вражень, і хай сьогодні домінує танець», – привітав гостей свята ректор ПНУ.

ХІ Галицький бал відкрили полонезом.

Поважним гостем свята став нардеп Юрій Соловей з дружиною Єлизаветою.

“Час іде, багато чого змінюється в нашому житті, течуть століття. Але є речі в нашому житті, які з року в рік, зі століття в століття залишаються однаковими. Мені дуже приємно сьогодні побачити вишуканий одяг, вишукані бальні сукні, вишукані фраки, почути надзвичайно гарну класичну музику, – звернувся до присутніх на балу Юрій Соловей. – Це свідчить, що славні галицькі традиції зберігаються і крокують з року в рік. І десятилітня історія Галицького балу – яскраве свідчення того, що ці традиції завжди пануватимуть в Івано-Франківську, завжди пануватимуть на Галичині”.

Світлина від Версії - щоденна інтернет газета.

Після привітального слова учасники та гості свята закружляли у вальсі.

Серед організаторів балу також студентський Сенат та Профком студентів та аспірантів університету. Голова Сенату Ірина Сапіга зізналась, що підготовка до балу тривала не один місяць.

“Галицький бал є однією з таких класних традицій, які стимулюють студентів до чогось нового. Це свято яскравих вражень та незабутніх емоцій. Підготовка насправді триває дуже довго, до цього балу ми готувались майже три місяці. Оскільки потрібно подбати про все: про приміщення, про квитки, про спонсорів, про оркестр”, – зізнається голова студентського Сенату.

За її словами, Галицький бал дуже популярний серед молоді.

“Як виявилось, серед студентів виявилось багато бажаючих відвідати даний захід. Особливо багато охочих серед дівчат. Адже кожна дівчина мріє перевтілитись в Попелюшку, поринути хоч на один вечір в цю казку, одягнути гарну сукню, зробити зачіску та макіяж”, – мрійливо додає дівчина.

Світлина від Версії - щоденна інтернет газета.

Свою сукню Ірина Сапіга також шукала довго.

“Вибір сукні для мене – це довга робота. Я дуже перебірлива в цьому плані. Ми обійшли дуже багато магазинів, але врешті знайшли те, що хотіли”, – розповіла голова Сенату.

В рамках балу також відбулися виступи відомих франківських колективів та танцюристів, які стали лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів з бальних і сучасних танців. Гостей свята вітали вихованці Клубу спортивного танцю “Діамант”, Івано-Франківської хореографічної школи, Танцювальної школи Влада Ями, школи спортивного танцю “Динамо”, клубу спортивного танцю “Кармен” та хореографічної школи “Тріумф”.

Музичний супровід на святі забезпечував муніципальний естрадно-симфонічний оркестр під керівництвом Валерія Чикириса.

Світлина від Версії - щоденна інтернет газета.

Головний танцмейстер Галицького балу Василь Васірук влаштував для гостей запальні майстер-класи.

“Бали – це своєрідний елемент елітної культури. І наш бал не є виключенням. Майстер-класи на балах проводяться традиційно. Ми проводимо майстер-класи з французького танцю «Бранль», яким від епохи Середньовіччя до 18 століття відкривали і завершували бали. Також проводимо майстер-клас із чеської жвавої «Польки» і, враховуючи ментальність галичан, як же без «Коломийки»”, – розповів директор Дитячої хореографічної школи та головний танцмейстр балу.

Світлина від Версії - щоденна інтернет газета.

На Галицькому балу вже традиційно обирали найкращу пару, переможниць у номінаціях “Найкраща зачіска” та “Найкраща сукня”, а також Княжну балу. Весь вечір високоповажне журі у складі ректора Ігоря Цепенди, хореографів Світлани Васірук та Юрія Скобеля, а також стилістів з салону краси Primavera спостерігали за дамами та кавалерами та визначили переможців.

Поміж танцями відбувся показ вечірніх суконь та етноколекції.

Для гостей балу функціонувала фото-зона та фуршет.

Світлина від Версії - щоденна інтернет газета.

Вишуканий вечір вдався на славу – вміють у Франківську влаштовувати світські вечори та Галицькі бали!

Більше фото на танцполі та за кулісами найочікуванішого світського заходу в Івано-Франківську дивіться на офіційній сторінці інтернет-газети Версії у Фейсбук.

Галицький бал в Івано-Франківську. ВІДКРИТТЯ НаживоЮрій Соловей Ігор Цепенда Франківський драмтеатр #ГалицькийБал #ІваноФранківськ Тарас Василюк

Опубліковано WestNews 13 листопад 2017 р.

Всі фото з ХІ Галицького балу тут.