Міністр назвав граничну ціну на газ у 2020 році - Главком

Уряд і Офіс президента рішуче налаштовані на зниження цін на газ для населення. Про це LB.ua заявили кілька джерел, які брали участь в обговоренні підготовки урядових рішень з цього питання.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль учора підтвердив, що уряд в цьому контексті розглядає варіант відновлення регулювання ціни газу. За інформацією джерел LB в органах влади, цей варіант є основним.

Виданню вдалося отримати доопрацьовану копію проєкту постанови Кабміну, яка й була предметом обговорення на нараді прем’єра з представниками Міненерго, Нафтогазу і Офісу президента 11 січня.

Виходячи з документа, планується встановити з 1 лютого терміном на 1 рік ціну за формулою – ціна газу на німецькому хабі NCG мінус вартість його транспортування до західного кордону України.

У підсумку ціна газу, як повідомив т.в.о. міністра Юрій Вітренко, може знизитися на 44% від середньозваженої на ринку – до 5 356 грн за тисячу кубометрів.

При цьому зараз на ринку ціна газу у різних постачальників різна – в межах 7-11 тис. грн за кубометр.

Для постачальників пропонується встановити граничну націнку в 10%. При дії ПСО націнка обмежувалася 2,5%, а після його скасування в серпні обмежень немає.

Продавати газ постачальникам для кінцевих споживачів Кабмін пропонує зобов’язати компанію “Укргазвидобування”. Для цього НАК “Нафтогаз України” повинен передати компанії ЕІС коди споживачів, обсяги спожитого газу і права проводити перевірку цієї інформації.

Відмовитися від встановленої ціни споживач зможе лише, якщо його щомісячний дохід не менше 50 тис. грн або є фінансові накопичення не менше 1 млн грн на домогосподарство.

Нагадаємо, “Нафтогаз” підвищив ціну на газ для своїх клієнтів на 14% з січня 2021-го. Зазначалося, що причиною підвищення стало збільшення оптової ціни на блакитне паливо.

Рішення про збільшення тарифів спричинило низку акцій протесту.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!