Генеральне консульство Республіки Польща у Львові “захлинається” від кількості охочих отримати польську робочу чи шенгенську “польську” візи. З настанням літнього сезону черги до консуляту зростали, а зараз ситуація дійшла до критичної межі — консульство припинило прийом документів на візи до 30 серпня. 

Реєстрацію і на сайті Генконсульства, і у візовому центрі РП, де надають ті самі послуги, але за 19,5 євро (у Львові — на вул. Садовій, 2А), припинили.

Кореспондентка спробувала зареєструвати заяву на шенгенську візу на сайті генконсульства,  отримала вичерпну відповідь: “Відсутність вільної дати до 2013-08-30”. На сайті візового центру — аналогічна ситуація. “Пройшлася” по інших розділах сайту, де реєструють на отримання візи в інших містах.

У консульстві РП у Луцьку чергові ліміти реєстрації візових заявок будуть доступні на місяць раніше, ніж у Львові — з 1 липня (тобто з 1 липня відкриються нові дати, на які можна буде зареєструватися. – Авт). У Вінниці можна було зареєструватися на 7 серпня, у Києві — на 9 вересня, в Одесі — на 25 липня, в Севастополі — на 1 липня. У Харкові були відсутні вільні дати для реєстрації до 26 серпня. Подати документи на візу можуть лише мешканці, які проживають на цих територіях.

Наразі під консулятом зранку так само стоять черги — з тих, хто зареєструвався на декілька місяців раніше, а тепер має здати документи або отримати візу. Є й такі, хто сподівається на сумнівну допомогу “чорних посередників”…

За словами  консула Генерального консульства Республіки Польщі Марціна Зєневича, зараз працівники консульства щодня приймають понад дві тисячі візових анкет, візових заяв. Колектив працює практично без вихідних. Щороку кількість бажаючих подати заяву зростає – минулих років приймали по 1500-1700 заяв щоденно.