Цей психічний розлад пояснюють довгою та наполегливою грою у відеоігри, при якій людина вважає гру пріоритетнішою за інші життєві інтереси, пишуть Версії з посиланням на “BBC”.
Нову хворобу включать до переліку 11-го документу Міжнародної класифікації хвороб. Востаннє перелік хвороб змінювали ще у 1992 році.
Серед симптомів виділяють: неконтрольованість часу, що особа виділяє на гру, надання пріоритету відеоіграм, чи якщо людина продовжує грати, не дивлячись на негативні наслідки.
Для підтвердження діагнозу симптоми повинні продовжуватися протягом періоду щонайменше 12 місяців. Але цей період може бути скорочений, якщо симптоми є важкими.
Комп’ютерну залежність не раз визнавали світовою проблемою. У Британії навіть існують спеціальні клініки, спрямовані на боротьбу з проблемою залежності від відеоігор.
“Важливо сприймати геймерство як хворобу, тому що це створює можливість для надання більш спеціалізованих послуг, і сприйняття проблеми більш серйозно”, — коментує ситуацію лікар Річард Грехем, спеціаліст з лікування залежності.
Тим не менше, лікар зазначає, що визнання залежності від відеоігор може спричинити занепокоєння з боку батьків, які можуть переплутати залежність зі звичайним захопленням.