Зокрема, керівник організації МГЕО «Наш дім – Манява» Микола Скиданюк зазначив, що Івано-Франківська область має значний енергетичний потенціал відновлювальних джерел енергії. Однак перспективною, на його думку, є використання сонячної енергії та енергії вітру. У структурі відновлювальних джерел енергії області їх потенціал відповідно становить (14% та 23%). В майбутньому перспективою може стати використання енергії довкілля потенціал якої становить 26%. На жаль, на даний час в області відсутні умови для розвитку цього виду енергії.

«В край негативним для Івано-Франківщини стане розвиток малої гідроенергетики, потенціал якої становить тільки 3 % та часткове використання енергії біомаси. Гідроенергетика порушить екосистеми гірських річок нашої області, або навіть їх знищить, а енергія біомаси – спричинить до значного споживання лісових ресурсів, оскільки в області не достатньо розвинуті механізми вирощування енергетичних рослин», – наголосив Микола Скиданюк.

Експерт проекту Стефан Сабо, голова Словацької екологічної асоціації «Сосна» (місто Кошице), розповів про заходи з енергозбереження, які зараз активно використовуються в Словаччині. Він поділився досвідом щодо ізоляції будівель шляхом використання дешевих природних ізоляційних матеріалів (соломи, паперу, глини).

«Найбільш «зелені» економіки Європи: наприклад, німецькі ставлять великий потенціал на скорочення споживання енергії, за рахунок будівництва «пасивних будівників» використовуючи зелені дахи, природні ізоляційні матеріали та інші рішення необхідні для скорочення споживання енергії», – наголосив Стефан Сабо.

Висновком семінару можна вважати, що лише спільними зусиллями влади, громадянського суспільства та бізнесу враховуючи інтереси сталого розвитку Карпат можна досягнути прогресу, цілей Української кліматичної мережі та Цілей сталого розвитку.