Результат пошуку зображень за запитом "Томос"

Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Крім того, Вселенський Патріархат скасував юридичне зобов’язання від 1686 року, яке надавало право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, проголошуючи та підтверджуючи канонічну залежність від Константинопольської матері-церкви.

Водночас у Києві президент Петро Порошенко заявив, що після рішення Синоду всі українські православні церкви повинні зібратися на Собор і обрати главу нової Помісної церкви.

“І після Собору обраний предстоятель української помісної церкви отримає томос” – сказав він.

Нижче наводимо кілька думок франківців, озвучених із цього приводу в соцмережі Facebook.

Ольга Рубан Тішуся, що так сталося, але ніколи не покину греко-католицької церкви.

Taras Bouvier Я не ділю людей на православних, католиків, греко-католиків і можу піти до будь-якої церкви з цих трьох перелічених. Сам греко-католик.

Василь Брандальський Хто з вас, товариство, вірить в Бога, не обов’язково переходити до якоїсь церкви. Церква – одна. Бог у всіх єдиний. Єдине, що маю гріх – ненависть до московітської церкви.

Ksenia Myrovych Я, як ходила до Катедри, так і буду. Для мене особисто це нічого не змінює. Для України це добре. Не буде фсб “церкви “. Я ніколи не визнавала московську церкву. То моя особиста позиція та думка.

Віктор Панашенко Ніколи не було різниці до якої Церкви ходити. В Церкву ходять молитися Ісусу, а не конфесіям. Всі ці політичні розділи тільки сварять людей і віддаляють від Бога!

Олег Марцінковський Я, як віруючий тільки в прогноз погоди, вважаю, що надання автокефалії, потім томосу – то є питання стратегії в протистоянні з сильним і наглим ворогом, питання виживання країни, держави. Таке варто вітати. Все інше утрясеться. Розберемось.

Марія Артиш Думаю, що всі церкви об’єднаються в єдину.

Олег Мельник Один Бог – одна Україна!

Ростислав Терлецький У нас навіть войовничі атеїсти подались у київський патріархат! Шо тільки не зробиш, щоб від Росії відірватись!