Голова Івано-Франківської міської організації “УКРОПу” Олег Головенський переконаний, що хто б зараз не став мером, гіршим за попереднього вже не буде. Новообраного міського голову “свободівця” Руслана Марцінківа політик вважає відкритішим для контролю з боку громади, а отже, й безпечнішим, ніж його опонент в другому турі кандидат від БПП “Солідарність” Ігор Насалик.

“Я не люблю монополій у владі в умовах сучасної етики (чи швидше її відсутності). Монополія “Насалик-більшість в міськраді-силовики-партія влади-президентська вертикаль” – це була б невразлива до громадського контролю і контролю правоохоронної системи монополька. І прямий шлях до узурпації на місцевому рівні. Тому мер Марцінків, політична сила якого не має абсолютної більшості, – це більш відкрита для контролю система.

Щодо складу майбутнього міськвиконкому – наразі оцінювати складно, яким він буде, яка буде його якість, професійність і які мотивації домінуватимуть. Завжди хочеться вірити в краще, але реалії, як правило, приземлюють. Щодо Марцінківа зараз є багато оцінок за якимись зовнішніми ознаками. Але я б не поспішав з оцінками. Вибори продемонстрували його вміння працювати системно і багато. Щодо порад – важлива команда, її якість, програмність і системність в роботі, вміння сприймати сучасні методи роботи і тенденції розвитку міст, відкритість до громади і до зовнішнього світу.

Метою мера мало б стати максимальне делегування повноважень команді аж до ситуації, коли мер стає непомітним і, здавалось би, непотрібним в самоорганізованій системі”, – підсумував Головенський.