Симоненко просить президента покарати Івано-Франківську облраду за заборону КПУ

Петро Симоненко заявляє, що це рішення Івано-Франківської облради  є неправовим і антидержавним кроком, передає прес-служба КПУ.

На думку Петра Симоненка, з боку Івано-Франківської обласної ради здійснюється “цілеспрямована широкомасштабна кампанія щодо умисного незаконного перешкоджання законній діяльності Комуністичної партії України”.

Лідер комуністів підкреслює, що  заборона партії є “формою переслідування членів КПУ, спрямованого на знищення партії як активного суб’єкта політико-правових відносин”.

Симоненко закликав  президента  “особисто втрутитися в ситуацію і в рамках наданих йому Конституцією та законами України повноважень жорстко присікти деструктивні, антидержавні дії і рішення Івано- Франківської обласної ради, які в своїй основі спрямовані на дискредитацію України та підрив її авторитету”.

Також він просить доручити органам державної влади розглянути питання про персональну відповідальність і покарання винних осіб з числа представників Івано-Франківської обласної ради.

Крім того, Симоненко хоче, щоб  правоохоронні органи дали правову оцінку діянням винних осіб з позицій закону про кримінальну відповідальність за ст. ст. 161,170 КК України.

Як відомо, Стаття 161 – “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань”, Стаття 170 – “Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій”.

Нагадаємо, на рішення обласної ради також відреагував “Опозиційний блок”, вимагав розпустити обласну раду.