Закарпаття в черговий раз «відмітилося» в негативному сенсі.

Точніше – головний силовик, обласний прокурор Анатолій Петруня.

Його син Руслан, сам того не бажаючи, «засвітив» партнерство та дружбу батька з одним із основних контрабандистів регіону.
В Інтернет потрапили фото- та відеокадри, на яких видно, що студент Академії прокуратури Петруня Руслан Анатолійович їздить на авто Ауді А6 з номерним знаком АО 3883 ВВ.

Про це у соціальній мережі ВКонтакте на своїй сторінці повідомила користувач Феліція Циммерман.

Вартість цієї моделі авто близько 80 тисяч доларів.

Audi 1

IMG 0147 112

 

авто

Але пікантність ситуації не в цьому (до мажорів громадськість якось звикла), а в тому, що авто зареєстроване на Ануцю Пилипинець – дружину авторитетного закарпатського контрабандиста на прізвисько «Вася Румун» (в світському житті – Василь Іванович Пилипинець).

 

RUMIN

Вася «Румун» добре відомий оперативним службам регіону, а також у сусідній Угорщині та Словаччині.

Проте партнерство у контрабандному бізнесі з прокурором прикордонної області допомагає йому ігнорувати і СБУ, і УБОЗ, і прикордонну службу.

 

Довідка: «Румун» контролює так званий угорський напрямок «зєльонки» вздовж річки Тиса (через яку «по воді» систематично, практично кожен другий день, переправляють сотні тисяч коробок із цигарками у країни Європейського Союзу).

 

Також він продає «квоти» від прокуратури іншим контрабандистам – меншого масштабу. Цей бізнес приносить організаторам процесу близько 1 млн. доларів щомісячно.

PetrunjaДружба обласного прокурора та Васі «Румуна» почалася ще у 90-х роках, коли Анатолій Петруня працював заступником транспортного прокурора міста Чоп, а Василь Пилипинець був контрабандистом дрібного гатунку і переселився із румунського села Глибокий Потік ближче до кордону.
«За деякими даними, на сьогодні вони є не тільки бізнес-партнерами у контрабандній справі, а ще й кумами, завдяки чому успішно легалізують свої прибутки.

Наприклад, на самісінькому кордоні з Угорщиною побудували готельний комплекс «Європа» (який є перевалочною базою контрабандистів) і турбазу на курорті «Шаян», також займаються масштабною скупкою комерційної нерухомості у Закарпатській області та у столицях наших сусідів – у Будапешті, Відні, Братиславі» – говорить Богдан Хаустов, правозахисник з Ужгорода.
«Про будинки, джипи та закордонні вояжі в такій ситуації говорити взагалі непристойно» – іронізує він.