Про це МІСТО дізналося з особистих джерел.

Мовляв, 29 листопада в Києві на засіданні ради Спілки художників України було прийняте рішення виключити голову Івано-Франківської спілки Миколи Якимечка.

Аргументували рішення тим, що уже колишній голова хотів виключити зі Спілки декількох художників, яких він повважав недостойними бути членами організації. Більше того, з приходом Якимечка в організацію з неї вийшли уже 12 людей, а прийняли всього двох.

Члени спілки вже давно висловили бажання обрати нового голову, але вже півроку не можуть це зробити. Розповідають, що Микола Якимечко і члени правління організації не дають внести зміни в Статут організації. Зміни розширили би коло осіб, що можуть претендувати на цю посаду. Чинний статут укладений таким чином, що головою Спілки може бути тільки людина, яка має стаж правління в Спілці не менше чотирьох років, а керівництво спілки обирає сам голова СХУ. Виходить замкнуте коло, а митці хочуть нового голову, який би підтримував різні мистецькі напрями та молодих художників.

Нам відомо, що зустріч в Києві дійсно відбулася і таке питання обговорювалось. Чутки ширяться, але жодних офіційних документів до нас ще не надійшло, – повідомили МІСТУ в ІФСХУ.