Франківські депутати підтримали рішення про залучення гранту на 10 мільйонів євро від Євросоюзу на будівництво соціального житла для переселенців.
10 березня на сесії Івано-Франківської міської ради розглянули питання про залучення гранту від Північної екологічної фінансової Корпорації (НЕФКО) для фінансування проєкту «Житло для внутрішньо переміщених осіб в місті Івано-Франківську».
В рамках програми дій Європейського Союзу «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст України» НЕФКО готове виділити для спорудження житла для переселенців, які вимушено переїхали під час війни до Івано-Франківська, майже 10 мільйонів євро. За умовами проєкту грант надається в євро та буде сплачуватися НЕФКО безпосередньо підрядникам.
Попередньо депутати вирішили виділити для соціального житла ділянку на вулиці Юності – у зоні Хриплинського промислового вузла. Зараз на тому місці, між заводом “Пресмаш” та будівлями Івано-Франківського комбінату хлібопродуктів, розташована закинута колиба та пустир.
Це рішення викликало супротив з боку керівник заводу «Пресмаш», який ще в жовтні 2015 року був оголошений неплатоспроможним і з того часу триває процедура банкрутства.
«Будувати зараз через дорогу будинки, а ззаду елеватор.. Я не розумію, хто таке рішення може приймати. Це ж зміна цільового використання”, – обурився керівник заводу «Пресмаш» Богдан Пукіш.
Він заявив, що завод, який вже понад 7 років не функціонує, планує встановити преси на земельній ділянці, де хочуть збудувати соціальне житло.
“Територія, де ви хочете будувати, там є оцинковка, пресова дільниця, і преса, які ми хочемо встановлювати зараз. Там буде ряд пресів, які будуть мати коливання грунту в радіусі 350-400 метрів», – заявив Богдан Пукіш.
У відповідь перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна, яка перед депутатами представляла проєкт рішення про залучення гранту, відмітила, що інвестиції можуть стати поштовхом і для заводу.
«Зараз Європа прийняла більше 8 мільйонів українців, а ми не можемо дати дозвіл на те, щоби прийняти 706 ВПО? Щоби зараз зайти в це будівництво, ми вже взяли всі технічні умови, відповідно опрацювали всі варіанти. Я ще раз наголошую те, що наголошувала вчора на виконавчому комітеті: це дасть якраз потужний розвиток тій промисловій зоні, яка зараз в занепаді, і може, вам нагадати по всіх підприємствах кількість працівників і кількість сплачених податків? Не будемо говорити про «Пресмаш», який навіть зупинку не може зробити, щоби автобус зупинявся», – відповіла перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.
До слова, зупинка громадського транспорту “Пресмаш” справді в жахливому стані – там вже десятки років не було жодного оновлення чи ремонту.
Попередньо планується, що для ВПО збудують малоповерхові будинки – це мала б бути 4-поверхова забудова.
Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків здивувався, що питання побудови житла для українців, які покинули свої домівки у зоні бойових дій і приїхали до Івано-Франківської громади, викличе такий супротив. Євросоюз не тільки готовий профінансувати проєкт, виділивши для цього майже 10 мільйонів євро, а їхні спеціалісти також здійснюватимуть контроль за будівництвом. Завдання міської ради – надати для цього відповідну земельну ділянку.
«Таке враження, що це не українці. Я вам ще раз хочу нагадати, що внутрішньо переміщені особи – це родини загиблих, це і льотчики, це інваліди війни, і на розподіл цього житла вперше Європа дає гроші, сама контролює будівництво житла, сама робить тендера, і каже, ми вам це житло даємо громаді, громада хай розподіляє. А ми вперлися і кажемо, ні, не хочемо», – зазначив Руслан Марцінків.
Врешті після гарячих дискусій депутати підтримали рішення про залучення гранту.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!