Аналіз, проведений Українським центром з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, свідчить, що навіть попри несприятливе для грибників літо, за 7 місяців 2017 року було зареєстровано 34 випадків грибних отруєнь з кількістю постраждалих 44 чоловік, серед яких було 11 дітей. 5 випадків споживання грибів закінчилися летально, пишуть Версії з посиланням на dobryjlikar.

Харчові отруєння, викликані споживанням грибів в Україні, найчастіше пов’язані з вживанням невідомих грибів, а також зеленушок, опеньок, зонтиків, печериць, маслюків, рижиків, підберезовиків тощо.

Переважна більшість потерпілих збирала гриби в лісі або в лісосмугах, також гриби збирали в паркових зонах, присадибних ділянках, дворах, на вулицях.

Страви з грибів готувались в домашніх умовах, використовуючи термічну обробку (відварювання та/або смаження), також були відмічені випадки вживання грибів в сирому вигляді.

Для того щоб уникнути отруєнь грибами, найкраще взагалі відмовитись від споживання дикорослих грибів, як від продукту, i споживати штучно вирощені гриби, що продаються в магазинах. Якщо ж ви збираєте гриби, слід добре розбиратись в їстівних та отруйних грибах та збирати їх в лісових угіддях, де гарантовано екологічно чистий простір (відсутність поблизу шкідливих виробництв, відсутність обробки лісу хімічними речовинами тощо).

Крім того, слід пам’ятати, що страви з грибів важкі для перетравлення, їx не повинні вживати діти, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями внутрішніх органів.