За дорученням Громадської ради, яка створена при Калуській міській раді, голова ради Володимир Сакулич розповсюдив Звернення до народного депутата Ольги Сікори.

Громадська рада просить Ольгу Сікору не порушувати присяги народного депутата. ЗВЕРНЕННЯ

Подаємо повний текст Звернення:

“Шановна Ольго Мирославівно.

12 грудня минулого року Ви, отримуючи повноваження народного депутата України, присягнули  неухильно додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників. Сьогодні Ви У Верховній Раді України захищаєте демократію. Але справжня демократія розпочинається з  глибокої поваги до кожної людини, тим більше поваги до громадян, які добровільно об’єднуються, щоб конкретними справами розвивати цю ж демократію.На превеликий жаль, перші Ваші депутатські кроки не консолідують громаду та не спрямовані на розвиток демократії.

Так, у прямому ефірі  24 лютого на ТРК «Незалежність» Ви запропонували телеглядачам розібратись «що є таке Громадська рада і люди, які її представляють».  У Вашому розумінні Громадська рада — це один із способів  вищого керівництва держави «управляти громадами в містах». Не розібравшись, як слід, навіть не рахуючи за потрібне отримати відомості про  це об’єднання — Ви одразу ж довели до відома громадськості нашу  непотрібність  громаді — непотрібність двадцяти громадських організацій, що ввійшли до її складу, історія значної частини яких становить десятки років.

Ви, щоб в черговий раз звести особисті рахунки, головою громадської ради назвали Миколу Шинкаря, який не є навіть заступником голови. Ігноруючи те, що двадцять років тому ця людина  входила в число 50 депутатів Івано-Франківської обласної ради, представляючи там Калущину та набрала тисячі голосів кандидуючи у Верховну Раду України, Ви, не маючи жодних доказів, публічно заявили, що вона у ті роки «валялася п’яною під парканами».

Ви маєте найвищий ранг державного чиновника,  і є особою уповноваженою на виконання функцій держави, тому повинні діяти фахово, об’єктивно, зокрема у відносинах з громадськістю, незважаючи на особисті інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.

Стосовно ролі громадської ради, то хочемо  нагадати Вам, що у вересні 2011 року Україна приєдналася до багатосторонньої ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», що була започаткована Президентами США та Бразилії. Ця багатостороння ініціатива спрямована на забезпечення підзвітності органів влади перед власними громадянами та на більш тісне включення громадян в процес управління державними справами.  До неї уже приєдналися 52 країни. Ось, що стало основою для створення Громадської ради, а не чиєсь намагання управляти громадами.

Тому просимо вас припинити порушувати Присягу народного депутата, статтю 68 Конституції  України, статті 1, 8,17, 24 Закону України «Про статус народного депутата України», статті 6, 10 та 11 Закону України «Про правила етичної поведінки» та з повагою відноситися до усіх без винятку виборців”.