Гройсман йде на вибори на чолі нової політичної сили: які перспективи у нової партії на Івано-Франківщині?

«Ми дійсно зараз збираємо команду по всій країні: на рівні громад, міст, на рівні районів і областей. Збираємо тих людей, які мають здорові думки і розуміють, як їх впроваджувати. Я вважаю, що така команда, яка може генерувати ідеї і впроваджувати їх, має бути успішною», — переконаний Володимир Гройсман.

Також чинний керівник Уряду ставить до нової політичної сили високу планку професійності: «Хотів би бути дотичним до створення класичної центристської політичної партії, яку би було створено не під вибори, а яка би була достатньо організованою структурою з визначеною ідеологію з об’єднанням якісних і фахових людей», пишуть Версії з посиланням на  Вікна.

Високий рейтинг – завдяки хорошим результатам

Останні опитування демонструють, що Гройсману довіряють або скоріше довіряють понад 20% населення. Ось так одразу, зі старту.

Експерти такий високий рейтинг довіри до Прем’єр-міністра пояснюють позитивними змінами в країні, що відбулися під керівництвом Гройсмана. До однозначного позитиву роботи Уряду Гроймана експерти зарахували підвищення мінімальної зарплати, монетизацію субсидій та осучаснення пенсій із запровадженням автоматичної індексації. Серед найбільш помітних зрушень – децентралізація, державна безпека й оборона, дорожня інфраструктура та підтримка аграрного сектору.

Такі дані оприлюднило «Агентство моделювання ситуацій», що проводило експертне опитування оцінки роботи Кабміну. За його результатами 85,2% з 30 експертів вважають, що загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності Володимира Гройсмана суттєво покращилася. Роль Уряду у виведені України з кризи за десятибальною шкалою експерти оцінили на 7,6 бали, роль Прем’єр-міністра – на 7,4 бали.

Тож експерти переконані, що за політичну силу Володимира Гройсмана можуть проголосувати помірковані виборці, які розуміють, що таке популізм і не підтримуватимуть тих, хто обіцяє те що не може здійснити. Це також ті, хто розуміє, які зміни в країні вже відбулися і віддають належне «компетентності і стабільності прем’єра».

Ще в квітні 2018 року соціологи фіксували зростання довіри до Гройсмана й задоволеність його роботою серед населення. А на початку 2019 року, згідно з даними всеукраїнського опитування громадської думки, який проводив КМІС, у рейтингу потенційних прем’єр-міністрів чинний очільник Кабміну набрав найбільшу кількість прихильників – 15,3%.

Тож, на відміну від президентських виборів, на яких люди обирають президента, на парламентських – обирають Прем’єр-міністра. І для продовження важливих реформ, які вже позитивно оцінили українці, Володимир Гройсман повинен мати значне депутатське крило в парламенті, і чим більше воно буде –  тим рішучіші перетворення його команда зможе здійснити.

«Я маю розуміння, що робити далі, і я можу очолювати Уряд. Якщо український народ вирішить, що я та команда, яку ми сформуємо, будуть гідні представляти їхні інтереси та реалізовувати ті завдання, які люди перед нами ставлять, то я готовий буду очолити Уряд», — каже Володимир Гройсман.

Від Вінниці до Києва

Успіхи у своїх починаннях Гройсман звик демонструвати і на раніше, коли він всій країні показав досягнення на посаді очільника Вінниці. Він двічі поспіль обирався міським головою. І вже на свій другий термін майбутній прем’єр  йшов із головним закликом — забезпечити підтримку його команди в міській раді. Отримавши її, Володимиру Гройсману вдалося значно пришвидшити позитивні зміни у місті. Недарма за якістю й комфортом життя Вінниця вже декілька років посідає чільні місця у загальноукраїнських рейтингах. А зараз цей досвід змін поступово розповсюджується у масштабах держави…

Які перспективи у нової партії Гройсмана на Івано-Франківщині?

Про те, що Володимир Гройсман вже зараз є важливою фігурою майбутньої парламентської кампанії і в Івано-Франківській області, переконаний політолог Василь Кедик.

«При цьому не важливо, чи піде він на вибори з власною політичною силою, чи спробує об’єднатись з іншими політиками, наприклад, Арсенієм Яценюком, утворивши, так звану, виборчу коаліцію двох прем’єрів. В обох випадках є досить непогані шанси на проходження у парламент.

Звісно, щоб трансформувати рейтинг Прем’єр-міністра у електоральний результат потрібно попрацювати, однак у Гройсмана вже зараз є важливий козир в руках, який зіграє в ході парламентської кампанії – підтримка регіональних еліт, які будуть консолідуючим фактором для лідерів громадської думки та місцевих професіоналів у різних сферах. Це кістяк його партії на виборах до Верховної ради», — переконаний івано-франківський політичний експерт.

Тож, команда Гройсмана на Івано-Франківщині може виявитися неабияким сюрпризом для представників «старої» місцевої еліти.