Пов’язане зображення

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» (реєстр. № 1065). Про це пишуть Версії з посиланням на УНІАН.

За таке рішення проголосували 277 народних депутатів. Метою ухвалення закону є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного національного законодавства щодо охорони прав на географічні зазначення із правом Європейського Союзу.

Закон дає нові визначення термінів «географічне зазначення», «назва місця походження товару»; можливість уточнити умови надання правової охорони географічному зазначенню та підстави для відмови в наданні такої охорони; визначити умови надання правової охорони омонімічному географічному зазначенню.

Народна депутатка Роксолана Підласа зазначила, що це закон про захист географічних зазначень, тобто назв регіонів та місцевостей, де традиційно виробляються товари з особливими властивостями та репутацією – це унікальні товари. За її словами, підписавши Угоду про асоціацію Україна взяла на себе зобов’язання охороняти європейські географічні бренди від підробок. Водночас, зауважила депутатка, українські географічні назви також отримують правову охорону в країнах ЄС.

«Уряд уже формує такий перелік. До нього увійдуть гуцульська овеча бринза, мелітопольська черешня, закарпатське вино, карпатський мед та інше, що однозначно сприятиме просуванню українського експорту», – додала Підласа.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!