У ній йдеться про українку, яка була дружиною султана Османської імперії.

Авторка працювала над її життєписом протягом 5 років. Досліджувала історичну літературу, архівні документи XVII ст., щоденники іноземних послів у Стамбулі, повідомляє ukrinform.

Перший том її роману описує потрапляння героїні до султанського гарему та боротьбу за виживання. У другому томі висвітлено роки регентства над неповнолітнім султаном Махмедом IV. Третій том оповідає про останні 20 років її життя.

Валіде Турхан була заступницею українського козацтва. Також відома як велика благодійниця. Звела велику мечеть та найбільшу гробницю у Стамбулі. Була покровителькою паломників до Мекки і Медини.

Від Роксолани в історії Османської імперії почався період “султанату жінок”. Він тривав 150 років й завершився зі смертю ще однієї українки, яка теж починала як султанська наложниця. Вона врятувала османську династію від вигасання. Гатідже Турхан Султан – як її звали в українському житті, невідомо – була дружиною Ібрагіма ­Навіженого. Він правив у 1640–1648-х. Теперішній директор ­султанського палацу Топкапи у Стамбулі професор ­Ільбер Ортайли стверджує, ніби вона походила десь із Харків­щини.