Вчора, Прем’єр-міністр України Микола Азаров та Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських нагородили лауреатів Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року».

Кожен із 10 лауреатів отримали відзнаки акції, дипломи та подарунки. Відзнака акції символізує перемогу людини над руйнівними силами стихій (вогонь – зверху, вода – посередині, земля – знизу); викинута вперед рука зупиняє стихії, захищаючи життя та здоров’я людини.

Вже протягом десяти років рятувальники організовують акцію «Герой-рятувальник року», першочергове завдання якої – розповідати про людей, які виявили мужність у критичній ситуації і здійснили героїчні вчинки. Зазвичай такі подвиги мають місце під час ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійних лих, і пов’язані вони з рятуванням людей. Тому у рамках акції ДСНС України, у першу чергу, ставить на меті знайти героїв не лише серед професійних рятувальників, а й серед громадян, розповісти про них широкому загалу і відзначити їх за виявлену мужність.

Серед номінантів акції оргкомітет ДСНС України обирає 10 найгероїчніших випадків і лауреатів. Нагородження відбувається до Дня рятівника. Учасниками акції можуть стати звичайні громадяни, будь-якого віку та професії.

У 2013 році номінантами акції стали понад 40 осіб, які здійснили героїчний вчинок. Вони сміливі та мужні, кожен з цих людей переміг стихію, врятував чиєсь життя. Номінанти та лауреати сьогоднішньої акції не мають професійних навичок, але волею долі вони стали на шлях рятувальників.

У 2013 р. лауреатами конкурсу стали:

Давидов Валерій Володимирович (1948 р.н., Дніпропетровська область)

19 травня врятував дівчинку 2008 р.н. Дитина лишилася вдома на самоті і мало не загинула, перелізши через вікно балкону, але впала в обійми Валерія, котрий випадком долі опинився поряд.

Кульчицький Роман Володимирович (1994 р.н., Тернопілська область, студент) та Сов’як Віктор Петрович (1994 р.н., Тернопілська область, студент)

26 червня зупинили вантажну фуру, у водія якої стався серцевий напад, унаслідок чого чоловік втратив свідомість та склалася загроза аварійної ситуації на автошляху. Хлопці на ходу заскочили до вантажівки та скерували її на узбіччя.

Сай Орися Олександрівна (1978 р.н., Волинська область, ветеринар)

20 червня врятувала від потопання дитину.

Пилявський Євгеній Васильович (1989 р.н., Житомирська область, Головний інспектор Брусилівського районного сектору У ДСНС України у Житомирській області)

29 липня врятував від потоптання 11-річну дівчинку та її старшого брата.

Поспілько Ліна Романівна (2001 р.н., Херсонська область, учениця )

3 травня врятувала 3-річну односельчанку.

Шуба Євгеній Юрійович (1997 р.н., Полтавська область, учень)

25 січня врятував жінку похилого віку, в будинку якої сталася пожежа. Дев’ятикласник вибив двері палаючої квартири, знайшов на підлозі непритомну сусідку та виніс її на вулицю.

Щербак Віталій Валентинович (1984 р.н., Черкаська область)

25 квітня під час пожежі в будинку сусідів миттєво прийняв рішення – увійшов до палаючої будівлі та виніс з вогню двох літніх людей.

Стеценко Валентин Володимирович (1987 р.н., Запорізька область, командир відділення 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини з охорони Жовтневого району м. Запоріжжя)

9 травня евакуював 8-річну дівчинку та 11-річного хлопчика під час пожежі у 9-поверховому будинку.

Пендорак Владислав Васильович (1997 р.н., Івано-Франківська область, студент)

18 травня врятував від потоплення 4-річну дитину та її бабусю.