Серед покупок олігарха, про які йде мова у розслідуванні, BuzzFeed перераховує «розкішний» готель на 484 номери в Клівленді з виглядом на озеро та 21-поверхову офісну вежу

Він перебуває під слідством федерального великого журі присяжних США. Про це пишуть у статті видання The BuzzFeed.

Олігарх Ігор Коломойський перебуває під слідством федерального великого журі США за нібито відмивання сотень мільйонів доларів через придбання нерухомості в США, повідомляє видання BuzzFeed News.​

«Контролюючі органи в Україні звинувачують Коломойського в організації схеми відмивання грошей з найбільшого банку держави та переведення їх в об’єкти нерухомості, включно зі знаковими офісними вежами та металургійними підприємствами в США», – мовиться у статті.

Тепер американці вивчають фінанси українського олігарха у розслідуванні щодо переведення грошей «з українського банку через лабіринт офшорних компаній до США», пишуть автори, посилаючись на два джерела, знайомі зі справою, пишуть Версії з посиланням на Радіо Свобода.

 

Що робить Велике журі

Велике журі, про яке йде мова у статті BuzzFeed, це колегія присяжних. Вона має на меті встановити, чи існує достатньо доказів для того, щоб стверджувати, що хтось вчинив злочин і, як наслідок, піде під суд.

«Розслідування федерального великого журі у Клівленді становить собою рідкісні зусилля системи правосуддя США щодо націлення на впливового олігарха та відстеження мільйонів, які він та його партнери нібито надсилали через банки-кореспонденти США», – йдеться в матеріалі.

Готелі та хмарочоси

Серед американських покупок олігарха, про які йде мова у розслідуванні, BuzzFeed перераховує «розкішний» готель на 484 номери в Клівленді з виглядом на озеро та 21-поверхову офісну вежу.

Вся ця історія з Коломойським, як вважають автори статті, привертає особливу увагу через його зв’язки із президентом України Володимиром Зеленським – колись його бізнесовим партнером.

Увага тепер прикута до того, як реагуватиме президент України, якщо Коломойського звинуватять у США

У статті наголошується, що договору про екстрадицію між США та Україною немає, тож Зеленський разом із генпрокурором, як мовиться у статті, «можуть зіткнутися з важким рішенням щодо того, чи стоятимуть вони на перешкоді у випадку обвинувачення, чи дозволять цьому процесу розвиватися». Така ситуація може стати для українського президента випробовуванням, вважають автори статті.

Розслідування в Україні виявило дефіцит у 5,5 мільярдів доларів у бухгалтерських книгах «ПриватБанку» через те, що вони назвали «широкомасштабним та скоординованим шахрайством», яке стосувалося основних акціонерів банку, Коломойського та його партнера-мільярдера Геннадія Боголюбова. Щоб уберегти банк від колапсу, уряд використав кошти платників податків, нагадують у статті.

Що каже Коломойський

В інтерв’ю BuzzFeed News сам Коломойський казав, що не знає про розслідування в США, а будь-який дефіцит, про який повідомили українські банківські регулятори, за його словами, був створений навмисно з метою експропріації банку, як він сказав його «приватної власності». За словами самого олігарха, закону він не порушував і, ба більше, з Міністерства юстиції США ніхто з ним на зв’язок не виходив.

Боголюбов теж заявив, що будь-яка нерухомість, придбана в США, була придбана на законні кошти. За його словами, усі транзакції були задокументовані його партнерами в США, і до нього також не зверталися правоохоронні органи США з цього приводу.

Федеральні агенти в Україні

В статті вказується, що під час розслідування Федерального великого журі у США федеральні агенти неодноразово приїжджали в Україну, де зустрічалися з тодішнім генеральним прокурором Рябошапкою та слідчими з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) для обговорення справи щодо Коломойського.

В інтерв’ю Артем Ситник, директор НАБУ, заявляв, що співпрацює з ФБР у «поточному розслідуванні», але відмовився надавати деталі через угоду про конфіденційність з ФБР, зауважують у статті.

Найбільші комерційні власники

Федеральні агенти понад рік відстежували мільйони доларів, виведені в США від компаній Коломойського та Боголюбова, щоб виловити нерухомість, у тому числі чотири хмарочоси в центрі Клівленда. Витрати олігархів на придбання американських активів розпочалися близько 2008 року і тривали протягом наступних п’яти років, про що свідчать судові документи та джерело, знайоме зі слідством.

В якийсь час Коломойський та його партнери навіть були найбільшими комерційними власниками нерухомості у Клівленді, володіючи 2,8 мільйонами квадратних метрів, наголошують автори статті. Серед майна, що привернуло увагу ФБР, також завод Warren Steel в Огайо, який належить компаніям, що перебувають під контролем Коломойського та двох партнерів, і є центром гострої юридичної суперечки щодо активів, мовиться у статті BuzzFeed.

Позов «Приватбанку» та деталі справи

Минулорічний позов «ПриватБанку» у державному суді Делаверу проти Коломойського та його соратників містить чіткий опис про те, як нібито гроші «витікали» з банку на покупку хмарочосів та фабрик як частини «серій нахабних шахрайських схем». Описи взяли з внутрішніх банківських записів та електронних листів.

Раніше американський кореспондент Радіо Свобода отримав копію скарги, яку «ПриватБанк» подав до суду штату Делавер. Про це йшлося в розслідуванні програми Схеми. У позовній заяві «ПриватБанк» стверджує, що Коломойський та Боголюбов є бенефіціарними власниками або мають контроль у кількох фірмах, зареєстрованих у США. І ці компанії, йдеться в позові, брали участь у відмиванні грошей, які виводились із «ПриватБанку».

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!