рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Хочеться взяти їх і роздавити, навіть якщо один до десятьох, – військовий Василь Тур

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Перегляд відео, як у тилових містах чоловіки призовного віку розважаються та намагаються відкупитися від служби, дратує і деморалізує військових на фронті.

Пацієнт Івано-Франківської обласної клінічної лікарні 31-річний Василь Тур родом з Полтави. Він любить відпочинок на природі, риболовлю і знищувати окупантів. Захисник розповів, як склалося його життя після повномасштабного вторгнення та як йому у Франківську.

Кордон Харківської та Сумської областей, штурми в Авдіївці, Мар’їнці та Соледарі – на цих та інших гарячих напрямках Тур виконував бойові завдання. Василь дивом вижив після наїзду на протитанкову міну. Зараз лікується в Івано Франківську.

Василь показує на стіну лікарні із портретами військових. Тут намалювали і його.

«Я сам з Полтави, а тепер і тут в Івано-Франківську. Я сфотографував і відправив командирам і побратимам. Вони кажуть: «Ого! Ми в Івано-Франківську не були, але пам’ятку залишили. Це дуже приємно», – зізнається військовий..

Василь Тур захищав Україну ще у часи АТО. У 2022 знову одягнув військову форму та потрапив у 116 бригаду ТРО. Спочатку боронили кордони Сумщини та Харківщини, а далі була Донеччина: Авдіївка, Мар’їнка, Вугледар, Соледар.

«В Соледарі я перше поранення отримав. А далі – де прорив, туди і ми!, – каже Василь.

Із побратимами одразу спрацювались. Єдине, каже Василь, ц війську варто призначати людей на посади, зважаючи на їхню цивільну професію або уже здобуті навички.

«Я за професією механік-водій, але сам у піхоті – стрілець. На посаді стрільця я був на строковій службі. Але за три роки на контракті я був механіком», – каже військвий.

Основна мотивація на фронті  – бажання нарешті звільнити наші землі та повернутися до спокійного життя.

«Хочеться спокою. Чим далі, тим військові стають зліші на них. І тоді вже мотивація – не тиша, а просто їх роздавити. От просто взять і роздавити. Було б чим. Їх там вже і хробаками називають», – зізнається Василь.

Та от перегляд відео, як у тилових містах чоловіки призовного віку розважаються та намагаються відкупитися від служби, дратує і деморалізує.

«По дискотеках, по ресторанам. Дівчата морди б’ють. А потім покажуть все це по телевізору, по тіктоку. А ми, військові, дивимося і думаємо: «У мене побратим помер за те, що він погуляв?» І держава нічого з ними не робить. Як це? Казали ж, що масові гуляння заборонили? Я ж не бачу. Я розумію, що треба трохи відпочити від війни. Ну як же відпочинеш, якщо кожен день по тобі стріляють, ракети летять?», – обурюється Тур.

Василь був двічі поранений. Минулоріч у Соледарв отримав кульове поранення у руку, а у травні підірвався на протитанковий міні. Це трапилось, коли з побратимом евакуювали поранених.

«Наскочили на танковий шлагбаум. Там більше тридцяти мін – у кожні 8 кг тротилу. Нам дуже пощастило. Або міна була перевернута і вся інерція вибуху пішла в землю, а нас хвилею зачепило. Одна тільки зірвалася», – пригадує захисник.

Після лікування і протезування Василь планує повернутися до своїх побратимів.

«Командир каже: «Ми тобі коробку автомат поставимо». Я буду їздити. Хай там оці, які кричать, що війна не для мене, відпочивають. Але тоді, коли закінчиться війна, хай вони не святкують. Бо це не їхня… Ми будемо святкувати, а вони хай не святкують. Хай сидять вдома, включать тік ток, а ми будемо гуляти: шашлик, гітара, з жінками, з дітьми радуватися. А вони хай сидять дома і дивляться тік ток, так як ми дивимося на передовій», – каже Василь.

Тур переконаний: захищати свою сім’ю та країну – обов’язок кожного здорового чоловіка. Натомість ті, хто у тилу, не мають забувати, завдяки кому можуть спокійно жити.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Ветеранка Оксана Любінець втілила давню мрію та відкрила на Івано-Франківщині пекарню

Оксана Любінець на фронт відправилась ще в березні 2022 року. Була бойовим медиком 75 батальйону 102 бригади тероборони. У кінці вересня звільнилась і вирішила втілити давню мрію – відкрити пекарню…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як майстриня Світлана Павлюк з Івано-Франківщини створює вироби з овечої вовни

Жителька Косівського району, що на Івано-Франківщині, Світлана Павлюк — ліжникарка в третьому поколінні. За 28 років роботи жінка виткала понад 10 тисяч виробів з овечої вовни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

У селі Глибока на Івано-Франківщині патрульні поліцейські зафіксували підроблене водійське посвідчення у водія Mazda, якого зупинили за порушення швидкісного режиму.

ПЕРЕГЛЯНУТИ