реклама

Хочуть створити історико-культурний парк: на Тернопільщині відновлюють польське кладовище

реклама

У селі Оліїв Зборівської громади на Тернопільщині почали відновлювати старий польський цвинтар. Територію вже почистили від зарослів

Про це розповів староста села Володимир Гончаренко, передає Суспільне.

За словами старости, чистили цвинтар протягом тижня. У прибиранні взяли участь жителі Олієва разом з працівниками одного з підприємств області, яке займається охороною та вивченням пам’яток історії та культури.

Його директор, історик Олексій Златогорський каже, відновлення кладовища – спільна ініціатива: “Цей проєкт фінансує польський фонд “Свобода і демократія”. До проєкту долучився харцерський гуфець “Волинь” – це хлопці зі Здолбунова, працівники Волинського регіонального музею українського війська. Зібрався десяток чоловіків, вони почали очищати цвинтар від чагарів. Думаю, рано чи пізно тут постане історико-культурний парк. Можливо, навіть місце для паломництва”.

Володимир Гончаренко зазначив, що цвинтар має форму правильного прямокутника площею понад два гектари. Раніше тут ховали поляків з Олієва і навколишніх сіл. Після Другої світової війни місцевий костел був зруйнований і з 1947 року ніяких поховань на цвинтарі не проводили.

“Римо-католицької парафії у нас немає. З 1947 року дехто з поляків виїхав, дехто помер. Богослужіння не здійснювали. Поляки приїжджали на це кладовище, але то вже в пізніші часи”, – розповів староста Олієва.

За словами Володимира Гончаренка, радянська влада про польські поховання не дбала і з часом він повністю заріс.

“Там буквально виріс ліс. І через ті зарослі там постійно була сирість. Це шкодило пам’ятникам. Крім того, не було доступу до цвинтаря. Є в селі люди, які знали про його існування, але ніколи не відвідували. Бо хто ж буде лізти в хащі, аби на щось там подивитися?”

Прибирання зарослів – це перший крок у відновленні кладовища. “Наступними роками будемо планувати проєкти щодо реставрації пам’ятників, відновлення могил. Спробуємо зробити так, щоби це розвивалося, щоби привабити туристів і зберегти історичну спадщину. Оліїв розташований посередині між Залізцями та Зборовом. Тому є задум прокласти туди туристичний маршрут”, – наголосив староста.

“Це буде своєрідна історична дорога: Зборів із музеєм “Зборівська битва” та Оліїв з історико-культурним парком. Додасться сюди й мій улюблений Залозецький краєзнавчий музей”, – додав Олексій Златогорський.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ