Відключення котелень в морози може стати причиною техногенної катастрофи та мільйонних збитків. Право відключати тепло на вимогу Нафтогазу передбачено Кодексом газотранспортної системи, пишуть Версії з посиланням на   Івано-Франківськгаз/

ПАТ “Івано-Франківськгаз” транспортує природний газ 11 тепловим підприємствам Прикарпаття та 2 ОСББ, які подають тепло понад 200 тис. споживачам, а також соціальним закладам (школам, дитячим садкам та лікарням).

Рішення про припинення розподілу газу на їхні котельні змусить мерзнути сотні тисяч споживачів області у власних оселях, а збитки від таких дій державного монополіста-постачальника можуть у рази перевищувати саму суму заборгованості. Внаслідок припинення газопостачання підприємствам ТКЕ (Теплокомуненерго) у морози, можуть бути пошкоджені внутрішні і зовнішні мережі теплопостачання, зокрема, і в оселях споживачів.
Щоб не допустити техногенної катастрофи, після отримання доручення від НАК “Нафтогаз України” на відключення тепловика, газорозподільна компанія буде негайно інформувати про отримання такого листа місцеві та обласні органи влади.

У даній ситуації “Івано-Франківськгаз” є лише інструментом, який використовуватиме  “Нафтогаз України” для вирішення своїх проблем із тепловиками.
Нагадуємо, Нафтогаз призначений єдиним постачальником газу для ТКЕ за спецціною. Саме він вирішує кому виділяти з теплопостачальних компаній номінації, а кому ні.