groshi_bagato

Дійсно, чергові новації податкового законодавства торкнулися майже всіх місцевих податків; не є винятком і податок на нерухомість. Найголовніше те, що відтепер оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість. Однак за новими правилами в 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи.

Фізичні ж особи зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість відчують лише наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році.

Цьогоріч платитимуть цей податок лише громадяни, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року. Нагадаємо, що, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком/будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів. Ставки податку на нерухоме майно встановлені Івано-Франківською міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр загальної площі об’єкта житлової нерухомості (понад вказану вище площу):

– 0,8 % розміру мінімальної заробітної плати ( 9,75 грн ) – для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв.м.;

– 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати ( 32,89 грн ) – для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв.м.;

– 1 % розміру мінімальної заробітної плати ( 12,18 грн ) – для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. м.;

– 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати ( 32,89 грн ) – для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. м.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Що стосується недавніх змін податкового законодавства, то фізичні особи сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будуть у 2016 році. Влада Івано-Франківська обкладати податком на нерухомість буде квадратні метри, що перевищують площу в 120 кв. м для квартир і 240 кв. м – для житлових будинків. Ставка податку становить 2% від мінімальної зарплати або 24,36 грн за квадратний метр на рік. Якщо у власності платника податку одночасно перебуває квартира і будинок, то загальна неоподатковувана площа становить 280 кв. м. Все, що понад вказану площу, оподатковується за ставкою 24,36 грн за 1 кв. м. Таким чином, під сплату цього податку потрапить обмежена кількість домовласників.

Експертно-аналітичний відділ будівельної компанії «Ярковиця»

http://yarkovytsya.com.ua/index.php     тел.77-77-77