рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Хто має право направити на ВЛК: відповіді для цивільних, обмежено придатних і військових

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Військово-лікарська комісія (ВЛК) – обов’язковий етап для визначення придатності до військової служби. Але чи знаєте ви, хто саме може направляти на цю процедуру різні категорії громадян? Розбираємось у нюансах для цивільних осіб, військовозобов’язаних зі статусом “обмежено придатний” та діючих військовослужбовців.

Цивільні особи, які не перебувають на військовому обліку, змушені будуть пройти ВЛК при військкоматах одразу після візиту до територіального центру комплектування (ТЦК). Начальник служби зв’язків із громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін пояснює:

“Якщо у ТЦК та СП немає інформації про придатність, відповідно військовозабов’язаний громадянин відправляється на ВЛК, щоб визначити його придатність до військової служби”.

Навіть якщо ви вже проходили ВЛК понад рік тому, доведеться робити це знову.

Військовозобов’язані зі статусом “обмежено придатний” відтепер мають 9 місяців на повторне проходження ВЛК після скасування цього статусу.

Проте самостійно звернутись до комісії вони не можуть – направлення видає виключно ТЦК, де особа перебуває на обліку.

“Людина не може сама пройти ВЛК. Людину мають направити. Якщо ми говоримо про військовозобов’язаного, то тоді його має направити ТЦК, в якому людина стоїть на обліку”, – наголошує директорка Департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова.

Діючі військовослужбовці можуть отримати направлення на повторну ВЛК після лікування бойових поранень від:

  • прямого начальника від командира окремої частини і вище;
  • органів управління Військової служби правопорядку;
  • начальника гарнізону чи військового лікувального закладу;
  • військового коменданта гарнізону;
  • ТЦК та СП;
  • прокуратури і суду.

Для цього необхідно написати рапорти на ім’я командира про надання довідки щодо обставин поранення та направлення на ВЛК. У разі відмови у прийнятті рапортів радять звертатись на гарячі лінії Командування медичних Сил ЗСУ та Міноборони або до суду.

Отже, проходження ВЛК є обов’язковим для цивільних осіб, “обмежено придатних” військовозобов’язаних та військових після лікування травм. Направлення на комісію видають різні інстанції залежно від статусу особи. Ключову роль відіграють ТЦК, командири частин, а у разі потреби – прокуратура і суд.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ