На одній передвиборчій арені зібралися політики з досвідом та новачки, бізнесмени та безробітні, лікарі, викладачі, журналісти, міністри та мери міст. На одне депутатське крісло в середньому претендують 13 кандидатів. Найзапекліша боротьба у Снятині та Тисмениці, найменше кандидатів зареструвалося в Калуші та Івано-Франківську.

Одномандатний виборчий округ №83 (місто Івано-Франківськ)

За право представляти інтереси франківців у Верховній Раді змагаються 11 кандидатів. Експерти прогнозують, що основна боротьба розгорнеться між представником групи Приват та секретарем Івано-Франківської міськради Оксаною Савчук. Однак, понад 50% отриманих Петром Порошенком у другому турі президентських виборів по Івано-Франківську, можуть зіграти на користь підтриманого ним нового кандидата Олексія Петечела, якого позиціонують, як нове молоде обличчя партії “Європейська солідарність”.

Партії висунули 7 кандидатів.

Всеукраїнське об’єднання “Свобода” робить ставку на Оксану Савчук. Свою кар’єру розпочала, як заступник директора з виховної роботи у дитячо-юнацькому пластовому центрі. Двічі обиралась депутатом Івано-Франківської міської ради. У міській раді VII скликання була обрана секретарем. Стала засновником та організатором фестивалю “Каскад Фест. Фестиваль добрих сусідів”, співзасновником та керівником Західного регіону ВГО “Українська жіноча демократична мережа”. Як секретар міськради запровадила ініціативи “Місяць жіночого здоров’я”, введення електронної черги для поступлення дітей до дитячих садків в Івано-Франківську, створення тематичних муралів в Івано-Франківську та еко-рух “Місто квітів”.

Від партії “Європейська солідарність” на окрузі спробує свої сили юрист Олексій Петечел. 36-річний член виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради дійсно є новим обличчям у політиці. Із 2006 року і до цього часу викладає в Прикарпатському національному університеті, який сам же і закінчував, кандидат юридичних наук, доцент кафедри Кримінального права.

Партія Святослава Вакарчука «Голос» висунула своєю кандидаткою заслужену артистку України Галину Баранкевич. До цьогорічних парламентських виборів вона не мала стосунку до політики. Франківці знають Галину Баранкевич як співачку та актрису Івано-Франківського облмуздрамтеатру. Торік її нагородили медаллю “За заслуги перед українським народом” за ініціативи у створенні лемківської драми-концерту “Вигнані з раю”.

“Самопоміч” делегувала на парламентські вибори депутата Івано-Франківської міської ради Івана Гарасимка. 34-річний кандидат наразі є заступником директора ТОВ “Західні Енерго Технології”, працював юрисконсультом на ДП ” Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат”. У міській раді обіймає посаду заступника голови постійної депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин.

Кандидатом політичної партії “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК” став 26-річний Олег Курпіль – народився в Івано-Франківську, здобув вищу освіту, наразі тимчасово не працює.

“Аграрна партія України” обрала своїм представником на виборах в Івано-Франківську Тараса Сав’юка – в.о. директора “Прикарпатліс”. У Раді 8 скликання він був помічником депутата Івана Рибака.

Від “Слуги народу” балотується Андрій Сторожук. Закінчив Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника за спеціальностями «Цивільне право і цивільний процес: сімейне право, міжнародне приватне право», «Англійська мова та література». Директор комунального підприємства Поляницької сільської ради “Спортивний біатлонний комплекс”.

Насправді, багатьох експертів та політичних оглядачів здивував такий вибір пропрезидентської партії. Одні вказують на брак кадрів, інші підозрюють банальний технічний злив округів під парламентських динозаврів. Бо як інакше пояснити, що у Франківську проти Олександра Шевченка з УКРОПу йде його помічник у Раді, який до того ж є засновником громадської організації “Громадський рух Олександра Шевченка “Країна гідності і правди”.

Тепер про того самого франківського “динозавра”- екс-директора “Буковелю”, чинного нардепа від Івано-Франківська Олександра Шевченка, який на позачергові вибори зареєструвався як самовисуванець. Його цьогорічна парламентська кампанія розпочалась з лайна – в прямому сенсі цього слова. Нардеп став фігурантом “фекального скандалу” – серед білого дня у парку Воїнів-інтернаціоналістів його облили нечистотами. Зробив це, за словами депутата, власник івано-франківської будівельної компанії M Group Developmen Іван Мельник. Він, начебто, вимагав від Шевченка знятися, щоб переміг Олександр Богачов, якого вони намагаються висунути від партії “Слуга народу”. Після скандалу Богачова замінили на Сторожука, втім робили це таким поспіхом, що навіть фото на офіційному сайті не поміняли. І в результаті кандидат “Слуги народу” стартував у парламентській гонці з чужим обличчям.

Олександр Шевченко, який двічі обирався до Верховної Ради як мажоритарник на окрузі 83, неодноразово потрапляв у скандальні ситуації. Став фігурантом кількох антикорупційних розслідувань: йому “приписують” захоплення земель під “Буковель”, ремонт доріг за значно завищеними цінами і освоєння мільйонів з держбюджету.

27 червня чинний нардеп та вже зареєстрований кандидат зробив гучну заяву – він знявся з перегонів і вирішив підтримати висуванця “Слуги народу” та свого помічника Андрія Сторожука.

Як самовисуванець спробує свої сили керівник Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області, директор ТОВ «Фінансова компанія «ДЕКРА» Віктор Вінтоняк. У Франківську він відомий своїми гуманітарними проектами й громадськими ініціативами. Віктор Вінтоняк є співорганізатором Міжнародного фестивалю «Свято ковалів», організатором Фестивалю української фантастики «Карпатська Мантикора», підтримує як меценат видавничі проекти «Вавилонська бібліотека» і «Мантикор», а також міський веслувальний клуб «Альбатрос».

До депутатської гонки долучився і депутат Івано-Франківської міської ради Андріан Волгін, який працює юрисконсультом ТОВ “ГАРАНТБУД-ІФ”. Як доброволець воював на Сході в складі батальйону «Донбас». Отримав поранення під Іловайськом, 46 днів був у полоні сепаратистів. Нагороджений нагрудним знаком «За відвагу» та медаллю “Захисник Вітчизни”. Після повернення з зони АТО активно включився в волонтерську та громадську роботу.

Вкотре спробує свої сили 72-річний пенсіонер Володимир Тітов. Він вже шостий раз балотується до парламенту- двічі його висувала Комуністична партія України. Цього разу йде як самовисуванець. Також в 2002 році кандидатував до Івано-Франківської міськради – знову від комуністів. Жодного разу депутатський мандат так і не отримав.

Одномандатний виборчий округ №84 (місто Бурштин, частина міста Івано-Франківська, Тисменицький, Тлумацький райони, частина Галицького району)

Тут у конкурентну боротьбу вступили 17 кандидатів.

Першим в ЦВК зареєструвався відомий спортсмен Роман Вірастюк, який іде самовисуванцем. Він вже тричі балотувався до рад різного рівня, втім жодного разу не став депутатом. Найближче був до перемоги в 2014, коли пробував сили на цьому ж окрузі до Верховної Ради VIII скликання від партії «Народний фронт». Тоді розрив між ним і діючим депутатом Михайлом Довбенком склав всього 403 голоси. Вірастюк подавав позов до суду з вимогою перерахувати голоси, однак це йому не допомогло сісти у крісло парламентаря. Вірастюк 25 років займався легкою атлетикою, був учасником трьох Олімпійських ігор, з 2016 року очолює Відділ олімпійських видів спорту в Міністерстві молоді та спорту України.

Позмагається за мандат і діючий нардеп Михайло Довбенко – політичний важковаговик, який у парламенті займав посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. Довбенко – відомий український економіст, академік Академії наук вищої школи України. У 80-их роках був першим секретарем спочатку райкому, а потім обкому Ленінської Комуністичної Спілки Молоді України. Потім став завідувачем відділу організаційно-партійної роботи Івано-Франківського обкому КПУ. З 1991 до 1999 року обіймав керівні посади у різних банківських установах. Опісля став директором “Інституту відкритої політики”. У 2006 балотувався до парламенту за списком блоку “Наша Україна”, в 2007 – у списку “Наша Україна – Народна Самооборона”, у 2012 році був 14 номером списку партії “Українська платформа “Собор”. У 2014 році був керівником передвиборчого штабу Петра Порошенка в Івано-Франківській області на президентських виборах. Пройшов до Верховної ради як мажоритарник, висунутий БПП.

Вирішив повернутися в парламент і депутат Івано-Франківської облради Роман Ткач, який двічі представляв у Верховній раді інтереси прикарпатців. В 2002 був висунутий блоком “Наша Україна” у 88 окрузі, переміг 15 суперників і здобув 45% електоральної підтримки. Народний депутат України 6-го скликання з 23 листопада 2007 до 12 грудня 2012 від блоку Блоку «Наша Україна — Народна самооборона», № 54 в списку. Свого часу очолював Тисменицьку РДА, у 2005 – 2007 роках був головою Івано-Франківської ОДА. Кількаразовий депутат Івано-Франківської обласної ради.

Спробує свої сили і депутат Івано-Франківської обласної ради 7 скликання від ВО «Батьківщина» Андрій Іваськів – директор ТзОВ “Енергетик Прикарпаття” та член виконавчого комітету Бурштинської міської ради. Андрій Іваськів був визнаний найбагатшим депутатом Івано-Франківської обласної ради за рівнем доходів у 2016 році. Навесні 2019 року потрапив під приціл активістів-антикорупціонерів, через те, що продавав лікарні хліб та молоко за “космічною” ціною.

Не відстає від колег і ще один депутат обласної ради від «Самопомочі» Богдан Станіславський – директор ТзОВ “Станіславський”, власник ТзОВ “ОБЕР-БУД” та співвласник обслуговуючих кооперативів “ОБЕР-БУД” і “ЦИРКОНІЙ”, очолює ГО “ФАЙНІ ЯБКА 57”.

Від партії “Голос” до парламенту балотуватиметься Володимир Гергелюк. В 2012 році робив спробу потрапити до Верховної Ради 7-го скликання від партії «УДАР», але невдало. У 2015 балотувався до Івано-Франківської обласної ради 7-го скликання по списку партії «Народний контроль», проте також не пройшов. Гергелюк – помічник народного депутата Дмитра Добродомова, голова ГО «НАШ ЗАХІД», засновник ініціативної групи #saveDnister_fromHPP та інвестиційної платформи INVESTOR FOR COMMUNITY. Був героєм телепроекту “Нові лідери”.

Вирішив вступити у боротьбу за мандат і мер Тисмениці Степан Сворак – професор кафедри теорії та історії держави і права Навчально-наукового Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Від “Аграрної партії України” балотується Володимир Воробій – заступник директора з лікувальної роботи у “Прикарпатському центрі репродукції людини”.

Від “Слуги народу” на окрузі виставили нотаріуса Ігоря Фріса. Він – помічник-консультант народного депутата Олександра Шевченка та людина з оточення олігарха Ігоря Коломойського. У 2015 кандидував до міської ради від партії “УКРОП”, але достатньої кількості голосів від виборців не набрав. Родина Фріс має ресторанний і готельний бізнес на “Буковелі”. Також Фріс відомий тим, що у боротьбі проти міської влади активно захищав право на розміщення літнього майданчику на вулиці Страчених, поблизу ресторану “Цимес”, який теж є у власності його родини. Свого часу Ігор Фріс запам’ятався заступництвом за керівника управління юстиції часів Януковича Василя Кавацюка, якому провели сміттєву люстрацію. Також він був присутнім під час обшуків на «Буковелі» через звинувачення у зловживаннях дорожньо-будівельної фірми «ПБС» Олександра Шевченка.

Вчетверте йде на вибори до парламенту свободівець Василь Попович. Наразі він є депутатом обласної ради від ВО «Свобода», працював заступником керівника “Полігон ТПВ” та директором ТзОВ “Ворк Старт”. Двічі балотувався до Ради за списком “Свободи”, третій раз йшов по мажоритарці, проте жодного разу мандат нардепа не здобув. Двічі був депутатом облради.

Політична партія “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК” робить ставку на Марію Іванків – завідувача сільського клубу в селі Тарасівка Тлумацького району. Свого часу вона 4 роки головувала в Тарасівці.

Мирослав Куриляк став кандидатом від політичної партії “Разом сила”. Голова ГО “Авто євро сила”, прославився під час мітингів євробляхарів під стінами ОДА.

Спробують свої сили на окрузі як самовисуванці такі кандидати:

Віталій Куйбіда – лікар-нейрохірург відділення політравми Київської міської лікарня № 17.

Руслан Карвацький – керівник профспілки Бурштинської ТЕС.

Володимир Магаль – директор ТОВ “ФК Карпати”.

Дмитро Сатур – механік ТОВ “Куверт-Україна”.

Балотується до Ради як самовисуванець і Ярослав Московчук – підприємець, член виконавчого комітету Тлумацької міської ради.

Одномандатний виборчий округ №85 (місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони, частина Галицького району)

ЦВК зареєструвала 10 кандидатів, які претендуватимуть на депутатський мандат.

Три роки тому брати Шевченки відбили місто Калуш у братів Насаликів. У 2016 по цьому округу замість Ігоря Насалика, який пішов у міністри, обрався Віктор Шевченко. У новому політичному сезоні Ігор Насалик прагне реваншу.

Ігор Насалик – український політик, народний депутат III, IV і VIII скликань, екс-міністр енергетики і вугільної промисловості. Тричі обирався міським головою Калуша. З 1995 до 1998 року був президентом промислово-виробничих корпорацій “Техноінвестцентр” та “Техно-Центр”, у 1992-1995 роках був радником з економічних питань у різних комерційних підприємствах. До того працював провідним спеціалістом Центру мікроелектроніки.

Спробує залишитись у парламентському кріслі діючий нардеп від округу Віктор Шевченко. У 2015 році був обраний до Івано-Франківської обласної ради від партії “УКРОП” за 64 округом як безпартійний. З 2016 року обраний депутатом Верховної ради від 85 округу. Член ГО “Інститут розвитку міста “Новий Івано-Франківськ”. Фігурант антикорупційних розслідувань від руху Чесно.

“Слуга народу” з її захмарними рейтингами ставить йому в конкуренти заступника голови правління споживспілки Івано-Франківської області Едуарда Прощука. 37-річний кандидат родом з Калуша. Підприємець у другому поколінні, його сім’я понад 20 років випікає хліб. Майстер спорту, Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Від партії “Голос” балотується викладач кафедри історії ПНУ Роман Кобильник – співзасновник  ГО «Галицький історико-політологічний центр», член ГО «Поступовий гурт франківців», керівник Рогатинської районної організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль».

“Аграрна партія України” делегує на вибори до парламенту Мирослава Мельника – головного спеціаліста відділу культури Калуської РДА.

Від політичної партії “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК” йде на вибори місцевий бізнесмен Олександр Попадин.

Як самовисуванці балотуються:

Михайло Гресько– директор ТОВ “ГРЕСЬКО”, член політичної партії “Національний корпус”.

Віталій Кінаш – підприємець, співзасновник ТОВ “Калуська фабрика Родина”.

В’ячеслав Кредісов – киянин, професор кафедри менеджменту та маркетингу Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу. У 2005—2006 роках — заступник міністра оборони Анатолія Гриценка з економічних питань. Член Ради підприємців при Кабінеті міністрів України (з питань доступного житла та розвитку будівництва). 2002 року був у списку партії “Нова генерація України” на виборах у Верховну Раду. У 2012 балотувався у Верховну Раду по округу з центром у Долині від Української партії. 2015 року балотувався в Київську міську раду від Української партії “Єдність”. Став фігурантом скандалу про афери з нерухомістю.

Анатолій Чумичкін – відомий калуський підприємець, генеральний директор ТОВ “Ч.А.С.”. Є новим обличчям у публічній політиці.

Одномандатний виборчий округ №86 (місто Болехів, Долинський, Рожнятівський райони, частина Богородчанського району)

У боротьбу вступили 13 кандидатів.

Першим зареєстрував свою кандидатуру в ЦВК самовисуванець Іван Данилів – очільник Долинської районної ради, куди пройшов за списком “Блоку Петра Порошенка”. Запам’ятався тим, що у грудні 2015 резонансно висловився проти образи БПП у соцмережі Facebook та звернувся до СБУ з проханням дати правову оцінку фейсбучним «писарчукам».

Від “Голосу” висувається юрист Андрій Кузь – громадський активіст, який боровся проти забудови міського озера в Івано-Франківську, член ГО “Поступовий гурт франківців”.

Політична партія “Народний Рух України” делегувала на парламентські вибори Тараса Виноградника – директора ТОВ “Арсенал Сіті”. У 2015 році був обраний до Івано-Франківської обласної ради, як перший номер у списку партії «Самопоміч». Втім, пізніше оголосив про вихід із фракції та приєднався до “Народного руху”. Це друга спроба Виноградника здобути мандат нардепа – у 2012 році він балотувався до парламенту від партії «Зелені».

Політична партія “Європейська Солідарність” висунула депутата облради Остапа Дзесу – голову Івано-Франківської територіальної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

Спробує втриматися у депутатському кріслі і діючий нардеп від цього округу Анатолій Дирів. У 2010–2012 він був головою Рожнятівської райради. Опісля став народним депутатом України 7 скликання від “ВО “Батьківщина”, а в наступному політичному сезоні був обраний нардепом від “Народного фронту”. Фігурант антикорупційних розслідувань від Руху Чесно: не задекларував свій бізнес у 2014 році, а у 2013 році витратив всі свої доходи згідно декларації на купівлю автівок.

Мріє про парламентське крісло і чиновниця Івано-Франківської ОДА, депутатка облради від “Волі” Галина Макота. Вона – донька екс-мера Болехова Зенона Макоти, з 2017 року працює в Управлінні міжнародного співробітництва, де очолює відділ європейської інтеграції та міжнародної технічної допомоги.

Йде до Ради і директор ТОВ “Медіацентр “Свіча” та відома журналістка Тетяна Матвєєва, яка нещодавно зі скандалом покинула лави “Самопомочі”. Наразі балотується не лише до ВР, а й претендує на крісло міського голови Долинської ОТГ.

Їм у конкуренти “Слуга народу” ставить керівника одного з найбільших у державі лісгоспів Олександра Матусевича. Він же депутат облради від УКРОПу. В грудні 2015 під його машину підклали гранату, але ніхто не постраждав. Замах пов’язують з його професійною та політичною діяльність. Олександр Матусевич став директором державного підприємства «Вигодський лісгосп» після скандального звільнення екс-регіонала Ігора Тимочка.

Політична Партія “Патріот” висунула кандидатом на окрузі мешканця столиці Юрія Полуектова – президента Міжнародної благодійної організації “Міжнародний духовний центр “Преображення”.

ВО “Свобода” ставить на 26-річного голову Рожнятівського районного осередку Олега Понайду. 4 роки тому він балотувався по цьому окрузі до Івано-Франківської обласної ради, втім вибори не виграв. Наразі є заступником голови Рожнятівської районної ради.

“Опоблок” висунув 26-річну Любов Филюк, яка проживає в селі Бабче Богородчанського району, наразі тимчасово не працює.

Складе конкуренцію кандидатам і молодий підприємець Іван Покришка, який свого часу служив у зоні проведення АТО, де отримав поранення.

Прагне потрапити у парламент і Василь Скрипко – професор кафедри хірургії післядипломної освіти та кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету.

Одномандатний виборчий округ №87 (місто Яремче, Надвірнянський район, частина Богородчанського і Коломийського районів)

На окрузі, де два останні скликання обирався Юрій Дерев’янко, значно пожвавилась боротьба, після того, як чинний нардеп завив, що не кандидатуватиметься цього разу.

ЦВК зареєструвала 13 кандидатів.

Зокрема, своїх представників висунули 10 партій.

ВО “Свобода” висунула кандидатом депутата Івано-Франківської обласної ради, голову Надвірнянського районного осередку партії Михайла Іваночка, який у 2014 році обіймав посаду голови Надвірнянської РДА.

“Об’єднання “САМОПОМІЧ” делегує до Ради наймолодшого депутат Івано-Франківської обласної ради Святослава Никоровича. З 2010 року займався журналістикою. Під час Революції Гідності був заступником керівника інформаційного відділу Івано-Франківського обласного Штабу спротиву. У 2012 Никорович створив з однодумцями громадську організацію «Територія Інтелекту». Наразі працює викладачем у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Вдруге спробує потрапити до Верховної ради Ігор Писклинець, знову від політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”. Зараз Писклинець є депутатом та заступником голови Надвірнянської районної ради.

Партію «Голос» на 87 окрузі представлятиме Володимир Тищенко – відомий бізнесмен, директор, ТОВ “Івано-Франківськбудтранс”. В 2010 році він балотувався до обласної ради за списком партії «Третя сила».

Від “Слуги народу” в окрузі в Надвірній на вибори в Раду йде мер міста Зіновій Андрійович. З 2000 року розпочав підприємницьку діяльність у приватній фірмі “Імпорт-Експорт-Люкс”. До того був вчителем трудового навчання Пасічнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. З 2006 року очолює Надвірну.

Підприємець Андрій Голинський боротиметься за мандат від політичної партії “громада і закон”.

Директор ТОВ “Прикарпатсервіс” Юрій Голіней став представником Політичної партії “Європейська Солідарність”.

Політична партія “Сила Людей” висунула оцінювача з експертно-грошової оцінки земельних ділянок ПП “БТІ Експерт” Романа Марцінковського. З 2006 року очолює Благодійний фонд «Долоньки доброти», який опікується онкохворими дітьми, котрі поступили на лікування в Онкогематологічне відділення Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Відмітився тим, що оголосив у фейсбуці збір коштів для подання кандидатури на позачергові парламентські вибори.

Безробітний Михайло Тимчишин став представником політичної партії “Опозиційний блок”.

“Аграрну партію” на виборах представляє підприємець з Татарова Ростислав Сав’юк. Він – співзасновник благодійного фонду “Надія матері та дитини”, депутат Коломийської міської ради 6-го скликання.

Спробує свої сили у виборчій гонці і начальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області  Ігор Росипайло. Розпочав свою трудову діяльність у банку, був радником голови ОДА та керівником сектору внутрішнього аудиту Державної служби України з питань праці. В 2010-2015 р. – депутат Івано-Франківської міської ради VI демократичного скликання, заступник голови постійної депутатської комісії з питань промисловості, підприємництва, стратегічного розвитку міста інвестицій та туризму.

Як самовисуванці за мандат також боротимуться однофамілець мера Надвірни Михайло Андрійович – директор ТОВ “Рубікон ЛТД” та Іван Войташек – завідувач Богородчанської державної нотаріальної контори.

Одномандатний виборчий округ №88 (місто Коломия, Городенківський район, частина Коломийського району)

У боротьбу за парламентське крісло вступили 15 кандидатів.

Першим ЦВК зареєструвала самовисуванця Василя Крутчака – “скандального” журналіста НЛО-ТВ та блогера родом з Коломиї, який проживає у столиці. Є членом політичної партії «Право-консервативна партія України «Північний шлях». Запам’ятався бійкою під час прес-конференції на проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 205 (м.Чернігів), де він балотувався. Потім дістав на горіхи в кулуарах Ради від “козака” Гаврилюка. Відомий, як один з трійці чорного технолога Володимира Петрова.

Висуванець від партії «Голос» Іван Вережак – 32-річний сільський голова Котиківки, заступник голови Івано-Франківської обласної організації “Українська Галицька Партія”. У 2015 році Іван Вережак балотувався до Івано-Франківської обласної ради, втім вибори програв.

Об’єднання «Самопоміч» робить ставку на головного лікаря Коломийської дитячої лікарні КНП “Коломийська ЦРЛ” Коломийської районної ради Олега Токарчука. З 2015 року Олег Токарчук є депутатом Івано-Франківської обласної ради .

Третім висуванцем від партій є представник «Громадянської позиції» Мирослав Ласійчук – екс-голова Коломийської міської ради, керівник ПФ “ФОРУМ”, співзасновник громадського козацького формування з охорони громадського порядку “Охорона міста” та ГО “Федерація баскетболу м. Коломиї”.

ВО «Свобода» висунула по цьому окрузі відомого активіста, уродженця Коломиї Олександра Аронця. Він був кандидатом в депутати до Київської обласної ради на місцевих виборах 2010 року. Опісля у 2012 році боровся за депутатське крісло у Верховній раді. Висувався кандидатом в депутати до Київської міської ради по 56 виборчому окрузі в 2014. З 26 червня 2014 — депутат Київської облради.

Позмагається за депутатський мандат і чинний нардеп від цього округу Юрій Тимошенко, який навесні балотувався на посаду президента України, а на заставу йому скинулись фермери Одещини. Юрій Тимошенко є членом Коломийської станиці братства вояків ОУН-УПА та членом ГФзОГП Коломийське МРО «Народна самооборона Коломийщини». У січні 2019, після заяви про намір балотуватися на пост глави держави, був виключений з «Народного Фронту». Нещодавно заявив про політичний тиск через секс-скандал з 17-річним сином.

“Сила і честь” обрала своїм представником Мирослава Григорчука – доцента кафедри державно-правових дисциплін Університету економіки та права “КРОК”, який проживає в місті Ірпінь Київської області. Він автор понад десяти наукових праць на теми захисту зовнішньоекономічної безпеки України.

Андрій Іванчук – ще один нардеп, який не хоче прощатися з депутатським кріслом. Цього разу балотується як самовисуванець. Обраний до парламенту в 2014 році від партії “Народний Фронт”, є заступником голови її фракції. За даними порталу Чесно, Андрій Іванчук є фігурантом антикорупційного розслідування щодо податкових зловживань та щодо силового захоплення фітнес-центру “Софійський”.

Тарас Княгницький балотується від політичної партії “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК”. Працює директором КП “Афган-Прайд”.

В цей округ від “Слуги народу” подався Андрій Шевченко, який навесні на 1,6 мільйонів профінансував президентську кампанію Олександра Шевченка. Працює економістом ТОВ “Парктур” – компанії, яка управляє основними готелями гірськолижного курорту “Буковель”.

“Аграрна партія” висунула голову наглядової ради Клініки репродуктивної медицини “Надія” Оксану Сав’юк.

Спробує свої сили у передвиборчій боротьбі і приватний нотаріус з Коломиї Тамара Базюк. В 2015 році вона стала депутатом Коломийської міської ради.

Збирається до парламенту і Роман Калин – генеральний директор ПП фірма “Вотум”, яка “адмініструє” П’яний базар у Франківську та ринок у Городенці. Заступник отамана Івано-Франківського обласного товариства “Українського Реєстрового Козацтва”.

Вдруге спробує пробитись до Верховної Ради коломийський підприємець Володимир Пак. В 2014 році він пробував свої сили на мажоритарці, а 2015 балотувався до облради як член партії “Народний контроль”. Пак – один із засновників ГО “Народний трибунал Коломийщини”. Активіст «Помаранчевої Революції», «Податкового Майдану», «Революції Гідності». В 2015-2017 – член виконкому Коломийської міської ради. Голова ГО “Асоціація підприємців критого ринку “Прут”.

Як самовисуванець балотується Василь Стефурак – відомий активіст, керівник фермерського господарства “Центр відродження вівчарства”, депутат Печеніжинської ОТГ.

Одномандатний виборчий округ №89 (Верховинський, Косівський, Снятинський райони)

На цьому окрузі виявили бажання позмагатися за парламентське крісло 18 кандидатів.

В 2014 році народним депутатом України по 89 одномандатному виборчому округу став Юрій Соловей. Медіапроект Перший Політичний визнав його найефективнішим депутатом Прикарпаття. Юрій Соловей продемонстрував найвищі показники депутатської активності: найбільше голосував (14401 раз) найчастіше виступав (147 виступів з місця та 113 – з трибуни парламенту), зі 133 його законотворчих ініціатив – 22 стали чинними актами. В новому політичному сезоні чинний нардеп знову змагається за мандат як кандидат політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”.

Скласти йому конкуренцію має намір Сергій Басараб – заступник голови Івано-Франківської облради, висуванець політичної партії “Європейська Солідарність”. Став фігурантом скандалу з будівництвом оборонних споруд в зоні АТО, проте далі резонансного розслідування справа не пішла.

Партія “Голос” висунула на окрузі франківського ресторатора Віталія Качкана – директора ТОВ “Компанія Дзиґа плюс”, креативного директора закладу “Сімейна ресторація Мулярових”.

Наступним партійним висуванцем є Володимир Томаш від “Громадянської позиції”. Він вже не вперше балотується до парламенту. В 2007 році кандидатувався до Верховної Ради по списках партії “УРА”, а в 2014 вже намагався потрапити до парламенту у списках “Громадянської позиції”. Втім, жодного разу депутатського мандату не отримав.

Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” висунула очільника Матеївецької ОТГ, фермера Петра Книшука – засновника та екс-директора “Прут-Генетик”. Петро Книшук тричі обирався депутатом Івано-Франківської облради. В 2014 році балотувався по мажоритарці до парламенту, втім мандат нардепа не здобув. Став фігурантом антикорупційного скандалу, пов’язаного з закупівлями через Prozorro.

“Радикальна партія Олега Ляшка” робить ставку на Дмитра Гаврилківа – бізнесмена, співвласника компанії “Тлумацький Райагробуд”.

Всеукраїнське об’єднання “Свобода” висунула Романа Матейчука – екс-голову Косівської РДА, а сьогодні – заступника сільського голови Рожнівської ОТГ. У 2014 році він очолював Косівську РДА, перед роботою в райдержадміністрації працював бухгалтером Івано-Франківської фірми «Барва». Голова районної організації ВО “Свобода”.

Представником “Опоблоку” став 26-річний підприємець з Пістиня Тарас Мосейчук.

“Слуга народу” виставила на окрузі Володимира Тимофійчука, який представляв Зеленського у виборчій комісії.

Політична Партія “Патріот” вибрала своїм кандидатом на 89 окрузі чернівецького нотаріуса Наталію Трушик.

Василь Якібчук – Шешорівський сільський голова, йде на вибори під прапором політичної партії “Сила і честь”.

Ще семеро кандидатів балотуються як самовисуванці.

За депутатський мандат змагається засновник громадсько-політичної правозахисної платформи “Рух 25%” Роман Реведжук. В 2014 році він балотувався до Верховної Ради по мажоритарному окрузі, втім вибори програв. Редактор, журналіст, висвітлював Революцію Гідності та коментував події для європейських ЗМІ, був керівником «Пресцентру у КМДА». Працював на 112 каналі, мав акредитацію в окупованому Донецьку. Був головним редактором друкованого та інтернет видання Social and Political Newspaper “Kyiv With Pepper”.

Збирається до парламенту і Олег Атаманюк – доцент кафедри хірургії післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету. Депутат Івано-Франківської облради, член фракції партії “Воля”.

Ще один кандидат – діючий депутат обласної ради від УКРОПу Дмитро Сіреджук. Депутат займається підприємницькою діяльністю, має будівельну компанію. В Івано-Франківську прославився тим, що зруйнував старовинну пам’ятку-музей садибу Гриневичів і збудував на її місці багатоповерхівку. Є яскравим представником “команди” олігарха Ігоря Коломойського.

Серед претендентів на крісло у парламенті – депутат Косівської міськради від “Народного Контролю“, атовець Володимир Зузяк. Працював оперуповноваженим сектору карного розшуку Коломийського МВ УМВС. Зараз займає посаду завідувача сектору з питань мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодій з правоохоронними органами апарату РДА.

Прагне отримати мандат і столичний бізнесмен Степан Бойчук – засновник та керівник кількох дрібних компаній зі статутним капіталом від 100 до 1000 гривень. Серед них “Арт Хауз Дрім”, “Фронт медіа”, “Нексус прайм” та “Актів консалт”. Був помічником нардепа Миколи Шульги, представника “Комуністичної партії України”.

Ярослав Вольський також балотується, як самовисуванець. На сайті ЦВК вказано, що він займає посаду віцепрезидента ГО “Європейський інститут післядипломної освіти” Україна-Словаччина.

Вирішив приєднатися до парламентської гонки і Любомир Сав’юк – голова громадської організації “КОНГРЕГАЦІЯ ХРИСТИЯН УКРАЇНИ”. У парламенті 5 скликання був помічником нардепа-регіонала Артема Пшонки – сина генпрокурора-втікача Віктора Пшонки.