Український Оскарівський комітет обрав фільм, який представлятиме Україну в номінації “Фільм на іноземній мові” премії “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв та наук. За кінострічку “Параджанов” віддали 6 голосів членів комітету з 10-ти. Про це повідомили в “Українській правді”.

 

Фільм “Параджанов” – дебютний повнометражний фільм співрежисерів українки Олени Фетісової та француза Сержа Аведікяна, знятий у копродукції України, Франції, Грузії та Вірменії за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ARTE FRANCE, Грузинського та Вірменського Національних кіноцентрів. З української сторони фільм представляє кіностудія “Інтерфільм”.

В стрічці «Параджанов» івано-франківський актор Роман Луцький зіграв Юрія Іллєнка. Більше про актора облмуздрамтеатру читайте у статті “Репортера” – “Наші у кіно”.

Світова прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі в Карлових Варах у липні 2013 року, де “Параджанов” представляв Україну в основній міжнародної конкурсній програмі East of the West. На Одеському міжнародному кінофестивалі фільм отримав приз “Золотий Дюк” як Найкращий український повнометражний фільм.


В український прокат фільм виходить 26 вересня 2013 року.