З 1 липня 2020 року водіння напідпитку мало стати «кримінальним правопорушенням». Так вирішили депутати у 2018 і ухвалили закон  про зміни до КУпАП та Кримінальному кодексі.

Тобто, статтю 130 щодо водіння напідпитку перенесли з Кодексу України про адміністративні правопорушення у Кримінальний кодекс під номером 286-1.

Та кримінальною відповідальність за пиятику за кермом пробула лише три дні. У липні 2020 року президент Володимир Зеленський мав намір повернути статтю в адміністративну площину. 17 червня депутати Верховної Ради ухвалили зміни у попередній закон (від 2018 року). Але закон від 2018 року набув чинності швидше (1 липня), ніж президент Зеленський встиг підписати до нього зміни (3 липня). А Закони в Україні не мають зворотної дії.

Фактично старий закон відмінено, а новий не вступив у дію через невчасне підписання його президентом. Адже, закон затверджено та надіслано на підпис главі держави 23 червня 2020 року. Якби гарант підписав його до кінця червня – то кримінальне покарання було б відмінено, натомість працювала б стаття 130 КУпАПу попереднього зразка.

Так виникла правова колізія – президент підписав закон невчасно, запізнившись, чим створив правовий колапс в цій сфері й зміни досі не можуть набути чинності.

Зараз є стаття 130 КУпАП в редакції 2019 року, де не говориться про нетверезе водіння транспортних засобів, а йдеться про нетверезе водіння річкових, морських або маломірних суден (!). В Кримінальному кодексі ст. 286-1 – існує, але вона по факту не працює, бо відмінена новим законом.

Тепер в багатьох судах країни провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП (в редакції Закону України № 1446-VIII від 07 липня 2016 року), щодо порушників закривають  у зв`язку із скасуванням акту, який встановлює адміністративну відповідальність. Як у цьому випадку або цьому.

За інсайдерською інформацією Версій поліція, складаючи матеріали, посилається на 130 статтю КУпАП, але вона не діє через правову колізію. Поліція змушена робити запити до ВРУ за відповідними роз’ясненнями. А це в свою чергу ускладнює роботу та паралізує діяльність правоохоронців та дає можливість оскарження постанов. В той же час притягнення до кримінальної відповідальності неможливе, бо неможливо внести в Реєстр досудових розслідувань справу за статтею ККУ, дія якої є анульована…

Також за інформацією Версій в судах Франківщини перебувають десятки справ стосовно оскарження постанови по ст. 130 КУпАП. Так як доведеність вини особи у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння не може базуватися на протоколі, складеному з порушенням законодавства.

Таке необґрунтоване рішення зе-влади називають послугою адвокатам, які вправно відбілюють репутацію пияків за кермом в суді. Тому що не можна притягнути до відповідальності на підставі того, чого в кодексі нема.

PS. Усіх, хто прочитавши статтю зрадів, поспішає хильнути і за кермо, – розчаруємо. Все одно, поліція працює по нетверезих водіях, створить їм купу проблем, і неодмінно на них чекає суд. І є випадки, що вину в п’яного водія в суді таки доводять. http://reyestr.court.gov.ua/Review/91917946 Тому не рекомендуємо займатися дурницями!

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!