Як вже повідомляли місцеві ЗМІ, в Івано-Франківську проходить арт-акція від відомого художника-концептуаліста Мирослава Яремака “Папір. Графіт. Профіт.”

Акція включає в себе й читання тематичних лекцій,

Сьогодні, 11 лютого, для відвідувачів акції Мирослав Яремак прочитав лекцію “Художники Станіславського феномену”. Ця лекція, за словами Мирослава Яремака, є своєрідним піаром художників, які пройшли шлях від виставки “Провінційний додаток №2” в 1991 році, до виставки “ЧЕЧ (потік) Індивідуальна артикуляція”, котра саме в ці дні проходить в с. Татарів в арт-просторі Zenko Foundation. Про це пишуть Версії.

Зокрема, Мирослав Яремак виділив сім імен – Анатолій Звіжинський, Юрко Іздрик, Мирослав Король, Ростислав Котернін, Володимир Мулик, Ярослав Яновський та, власне, сам Мирослав Яремак. Саме ці художники (на думку лектора) мали вагомий вплив на розвиток сучасного мистецтва в Івано-Франківську.

“Говорячи про таке явище як “Станіславський феномен” ми зазвичай  згадуємо лише літераторів, хоча, насправді, явище “Станіславського феномену” є значно ширшим. Все почалося з виходу першого номеру журналу “Четвер” (який самвидавом випустив Іздрик в кількості 200 штук) і з “Провінційного додатку №2″, коли молоді художники продемонстрували, що мистецтво може бути не лише салонним чи декоративним”, – наголосив Яремак. Далі він коротко розповів про кожного з семи згаданих художників, які за чверть століття не полишили займатися мистецтвом.

Після лекції Мирослав Яремак відповів на  запитання слухачів.