Літо та відпустка в період закритих кордонів — це шанс пізнати нашу країну краще, адже вона приховує у собі величезну кількість пам’яток, часто не таких відомих, ніж закордонні, але не менш мальовничих. А соціальна дистанція та бажання досліджувати нові місця зроблять ваш відпочинок безпечним і наповненим враженнями, пишуть Версії з посиланням на Бліц інфо.
Топ-5 нестандартних місць для відпочинку в Україні
Умань та Буцький каньйон
У напрямку Умані більше цікавих місць, ніж може здатися. Це місто варто відвідати в першу чергу заради дендропарку “Софіївка”. При цьому сама по собі Умань зберігає багату історію, і прогулянка нею нудною точно не здасться.
Всього в годині їзди від міста, поруч із смт Буки, знаходиться мальовничий Буцький каньйон, екскурсія яким запам’ятається вам надовго.
Херсонська область
З туристичної точки зору Херсонська область — це не лише морські курорти. Навпаки, ця степова частина країни славиться одними з найбільш унікальних локацій не тільки України, але і Європи.
Тут можна поспостерігати за рідкісними тваринами в природному середовищі проживання, відвідавши біосферний заповідник Асканія-Нова (записатися на екскурсію варто заздалегідь), побувати в одному з найбільших піщаних масивів Європи — Олешківських пісках і запам’ятати на все життя приголомшливі види з вершин Станіславських круч на березі Дніпро-Бузького лиману.
Миколаївська область
Сусідня Миколаївська область зможе здивувати вас не менше, адже тут знаходяться розкопки античного міста та центру однойменної давньогрецької колонії, заснованої у 7 столітті до н.е. — Ольвії, яка тепер носить статус національного заповідника. Знаходиться він на березі Дніпро-Бузького лиману, біля села Парутине.
Ще однією унікальною пам’яткою області є Актовський каньйон, розташований поруч з однойменним селом. Місцеві пейзажі можна назвати не інакше як дивом природи, висота скель тут деколи сягає 40-50 метрів.
Тернопільська область
Центр області, “файний” Тернопіль, сам по собі місце, де є що подивитися. Буде цікаво зупинитись у місті і подорожувати визначними локаціями регіону. До приїзду можна орендувати житло, вибравши квартиру “до душі” з понад 100 варіантів: однокімнатна коштує в середньому 500 грн/доба, а дво- та трикімнатна — 600 грн.
Тернопільщина багата як надзвичайно гарними замками, що зберігають таємниці століть, так і природними пам’ятками. Перші, наприклад, можна відвідати в Збаражі та Скалаті. Серед нерукотворних же “родзинок” області: Дністровський каньйон в районі містечка Заліщики, Джуринський водоспад, Оптимістична печера — найдовша гіпсова печера світу. До речі, всі три локації знаходяться досить недалеко одна від одної.
Чернігівська область
Не залишить байдужим і поїздка до Чернігівської області. Тут розташована й колишня козацька столиця Батурин, з палацом Кирила Розумовського і цитаделлю, і національний заповідник Качанівка, створений на основі палацового ансамблю та парку. Поринути в красу природи Полісся можна у Міжрічинському природному парку, а Блакитні озера поруч із селом Олешня запам’ятаються своєю чистою джерельною водою.
Помандрувати областю можна, оселившись у Чернігові — цьому історичному центру теж є що показати.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!