реклама

Ігор Насалик визнав, що народний депутат Ольга Сікора таки працює…

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Справді визнав, хоча і в досить неординарний спосіб. У ході другого засідання 37-ої сесії Калуської міської ради, яка відбулася 26 березня у ПК «Мінерал», міський голова зазначив, що його «турбує» кількість депутатських запитів Ольги Сікори до міської ради. Особливо не подобаються міському голові  питання щодо виділених матеріальних допомог для онкохворих за 2006-2012 роки.

nasalyk

– Ми (тобто представники міської влади – Авт.) вже видали вам відповідей на 413 сторінках. Якщо народний депутат хоче заробляти на макулатурі, то нехай знайде собі інше джерело, а не Калуську міську раду.

 

За словами мера виходить, що офіційні відповіді, які надсилає Калуська міська рада, є нічим іншим, як просто макулатурою.
– Ми не вимагаємо зайвого – лише те, що хочемо використовувати в роботі, – зазначив помічник народного депутата Ігор Очкур. – Влада Рогатинського району надала потрібну інформацію, влада Калуського району також. Хоча й із запізненням. А влада Калуша «крутить носом» і це викликає підозри. Ми вже знайшли кілька прізвищ осіб, щодо яких є підозра в законності надання матеріальних допомог. Якщо виявиться, що ці особи справді отримали їх із порушенням – міський голова мав би дякувати за те, що це виявилось. А він незадоволений, що багато паперу йде на відповіді народному депутату. Ми готові забезпечити його папером або отримувати інформацію (додатки) в електронному вигляді, якщо йому це так накладно. До речі, Ігор Степанович обіцяв щомісяця 1500 грн. зі своєї зарплати віддавати на громадську приймальню нардепа. Чомусь далі обіцянок справа не пішла…
Та настрій нашого очільника завжди дуже швидко міняється, що викликає певні підозри, проте це тема зовсім іншої статті. Тож уже через короткий час Ігор Степанович через помічника народного депутата Ігоря Очкура звернувся до Ольги Мирославівни з проханням посприяти в отриманні ліцензії на добування піщано-гравійної суміші у кар’єрі біля Підмихайля. Бо поки що гравій добувають «бандитським» методом. Кар’єр повинен знаходитися в районі Лімниці зі сторони Підмихайля і за­йматися його розробкою має КП «Калушавтодор».
Скільки це приноситиме місту коштів ще не порахували. Тут «прокинувся» депутат від УП Ігор Хемич:
– Поки рахуєте економічну доцільність використання кар’єру, дайте мені його у безоплатне користування. Я подивлюся, чи вигідно.
На щастя, депутати таку пропозицію всерйоз не сприйняли. Ігор Хемич відомий у місті тим, що вже безоплатно взяв в оренду на 25 років приміщення басейну ЗОШ №3. До речі, договір оренди депутатам на цій сесії було запропоновано розірвати.
З такою заявою звернувся до міської влади сам підприємець. І хоча в договорі оренди йшло­ся про те, що «витрати орендаря на поліпшення орендованих приміщень, які неможливо відокремити від приміщень без заподіяння їм шкоди, не підлягають відшкодуванню орендодавцем»,  депутати на чолі з міським головою вирішили договір розірвати та й гроші підприємцю повернути (за цінами 2009 року, коли Ігор Хемич проводив реконструкцію басейну, а це близько 2,5 млн. грн.). А для цього заднім числом вирішили пункт про неповернення коштів із договору виключити. Депутати промовчали про те, що Ігорю Хемичу надавалася пільга по орендній платі (він був звільнений від сплати) у зв’язку з вкладеними в ремонт коштами. Цікаво, чи заплатить Ігор Хемич орендну плату басейну за всі ці роки, якщо йому відшкодують вкладені кошти? Дивним виглядало те, що сам Ігор Хемич при розгляді цього питання лише мовчки спостерігав, а депутати та Ігор Насалик натхненно відстоювали його інтереси. «За» проголосувало 30 депутатів міської ради, «проти» – 4, ще троє утрималися. Та вже наступного дня міський голова наклав «вето» на дане рішення. Наш мер, як це часто буває, суперечить сам собі, спершу переконував депутатів проголосувати за дане рішення, а потім сам його й ветує.
Окрім того, на сесії міський голова нагородив подяками людей, які допомогли місту боротися з негодою – голову фракції НРУ підприємця Романа Бігуна, який часто критикував міську владу, але останнім часом виявляє до неї все більше прихильності, командира третьої патрульної роти військової частини 1241, дислокованої у Калуші, Володимира Логвіненка та директора Калуського РЕМ Олега Тутку. За словами мера, Калушу вдалося добре впоратися з наслідками стихії, бо в нашому місті всі служби спрацювали краще, ніж у Києві, де Ігор Насалик на той момент перебував.
Хотілося б зауважити нашому меру, що спрацював Калуш не достатньо. Можливо й краще за Київ, але не краще за район. Минулої п’ятниці, їдучи з Івано-Франківська до Калуша, можна було зауважити, що дороги у нас розчищені найгірше. А з усієї снігоприбиральної техніки найкраще у місті працювали люди, які, не покладаючи рук, боролися зі снігом. За словами мера, саме через важкі погодні умови він не зміг поїхати до Калуша власним авто, довелося напрошуватися до друзів, які летіли у понеділок. Ну що ж, можемо Ігорю Насалику лише поспівчувати. Був би у Калуші обіцяний аеродром, міг би й сам на роботу добиратися власним літаком, яким так любить хизуватися наш мер, а так доводиться напрошуватися до інших.
До речі, у Калуші не лише сніг дівати нікуди, нам уже немає куди складати побутове сміття. Директор КП «Екосервіс» Дмитро Кобилецький заявив, що полігон ТПВ не може приймати міське сміття, бо зламані два бульдозери. Зараз ведуться перемовини про оренду потрібної техніки, після цього проблема мала би вирішитися. Та коли це буде – невідомо.
Не забули наші можновладці й про «оптимізацію». На минулому засіданні «оптимізували» музичні школи, тепер узялися за медицину. І розпочали зі стоматполіклініки, де ліквідували ціле госпрозрахункове ортопедично-лікувальне відділення, а це 32 посади. Причиною такого рішення нібито стало те, що відділення, яке мало б саме на себе заробляти, насправді є збитковим. І як під носом міської влади госпрозрахункове відділення  працювало собі в збиток? Питання залишається відкритим.
Р.S. На сесії було ще одне некоректне звинувачення на адресу Ольги Сікори з приводу її участі в засіданні комісії з розгляду державної програми «Питна вода». Коментар Ольги Мирославівни з цього приводу – в наступному номері «ЗВ».

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Ветеранка Оксана Любінець втілила давню мрію та відкрила на Івано-Франківщині пекарню

Оксана Любінець на фронт відправилась ще в березні 2022 року. Була бойовим медиком 75 батальйону 102 бригади тероборони. У кінці вересня звільнилась і вирішила втілити давню мрію – відкрити пекарню…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як майстриня Світлана Павлюк з Івано-Франківщини створює вироби з овечої вовни

Жителька Косівського району, що на Івано-Франківщині, Світлана Павлюк — ліжникарка в третьому поколінні. За 28 років роботи жінка виткала понад 10 тисяч виробів з овечої вовни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

У селі Глибока на Івано-Франківщині патрульні поліцейські зафіксували підроблене водійське посвідчення у водія Mazda, якого зупинили за порушення швидкісного режиму.

ПЕРЕГЛЯНУТИ