Пов’язане зображення

Лист оприлюднено на сторінці організації UAAA у Facebook, пишуть Версії.

В лютому цього року актриса уже зверталася до Василя Онутчака з подібним листом. Тоді двох птахів, яких незаконно використовували для фотопослуг, вилучили та передали до реабілітаційного центру в Галицькому національному природному парку.

У липні знову біля водоспаду Пробій з’явились чергові жертви фото-підприємців – вухата сова та орлан-білохвіст.

Орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla) охороняється Червоною книгою України (статус – рідкісний), Червоним списком МСОП (статус – близький до загрозливого), Європейським червоним списком, конвенцією CITIES, а також Бонської та Бернською конвенціями. Для збереження орланів-білохвостів потрібні заходи з охорони місць гніздування птаха (створення заповідників та заказників), підсилення контролю за незаконним відстрілом, а також пропаганда природоохоронних заходів серед населення, а не демонстрація пригніченого, ручного птаха.

Те, саме стосується й сови сухатої. Сова вухата (Asio otus) належить до видів птахів, які ведуть нічний спосіб життя, примушування її до активності вдень з метою фотографування призводить до порушення цирканного ритму птаха, що може призвести до розладів фізіології та поведінки тварини. Тому така форма використання сови є однією з форм жорсткого поводження.

Ірма Вітовська нагадала: “Використання тварин, занесених до Червоної книги України заборонено, що підтвердила Верхня палата Верховного суду в Україні (Справа № 910/8122/17 від 11 грудня 2018 року). Тому надання таких послуг у межах міста Яремче є протиправними діями”.

“Вважаю за потрібне також згадати про нормативні акти, які регулюють використання диких тварин: Закони України «Про тваринний світ», «Про Червону книгу України», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину» «Про забезпечення благополучного санітарно-епідемічного благополуччя населення», Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Порядок утримання та розведення диких тварин у неволі або напіввільних умовах», Конвенція про охорону дикої флори і фауни і природних середовищ в Європі (приєднання у 1996 році), Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою знищення (приєднання у 1999 році)”, – йдеться у листі.

“Беручи до уваги, що фото підприємці з’явилися вдруге, прошу Вас взяти під особистий контроль появу таких «комерсантів» на території туристичного Яремче і застосувати всі відповідні дії щодо недопущення надання незаконних фотопослуг з тваринами. Найкращим способом зупинити це явище може бути відповідне рішення Яремчанської міської ради”, – написала актриса.

Вітовська запевнила, що зі свого боку готова сприяти у цій справі.

Лист Ірми Вітовської