29-річний хлопець поділився з Дзеркало медіа своєю історією успіху.

Роман переїхав у Київ п’ять років тому. Працював бренд-менеджером в одній компанії, поки на своє день народження не зламав ногу. Називає цей випадок символічним “подарунком”. Адже, завдячуючи цьому, на роботу його назад не взяли, зате потрапив у кіно.

“Після цього на вулиці я випадково познайомився з режисером Нікітою Скомароховим, який знімав дипломну роботу. І я попросився до нього на зйомку. У висновку (через півтора року) ця короткометражка була представлена на Каннському кінофестивалі. Весь цей процес мені так сподобався, що зрозумів: саме цій справі хочу посвятити життя”, – розповідає Роман.

У фейсбуці натрапив на спільноту для кінематографістів, де публікуються різні оголошення. Там знайшов багато режисерів, яким потрібні художники-постановники. Хлопець пояснює, що головними у творчій групі є: режисер-постановник, оператор-постановник та художник-постановник. Саме останній візуалізує сценарій у картинку на екрані.

Спочатку Роман працював безкоштовно просто для досвіду, переважно це були короткометражні фільми та кліпи для дипломних робіт. І паралельно працював асистентом і декоратором у грузинського художника-постановника Давида Караішвіллі в продакшені Radioaktive Film. У період з грудня по травень 2014 року Роман Копейко згадує, що попрацював над 30-ма короткометражними фільмами.

“Через півроку до мене зателефонувала режисер Наталка Гордій, з якою я раніше працював над короткометражкою, з пропозицією стати художником-постановником повнометражного фільму. Запросили на зустріч з продюсером Юрієм Рудим. Тоді я вперше отримав гонорар. Це був фільм “Краща партія”, головні ролі в якому зіграв Василь Вірастюк та Вікторія Булітко”, – ділиться хлопець.

Під час зйомок у Романа взяли перше інтерв’ю. Його побачив Любомир Левицький, режисер фільмів “Штольня”, “Тіні не забутих предків”, “Ломбард”, який нині готує свій наступний, дебютний фільм в Голлівуді “skeleton in the closet”. “Він написав мені у фейсбуці. Потім я зустрівся з продюсером та самим Любомиром. Саме так надійшла пропозиція працювати над фільмом “Селфіпаті”.

Згодом Роман зізнався, що найбільше йому до душі бути саме кліпмейкером, адже подобається працювати з артистами. Останні два роки працює на Євробаченні, а саме на українському відборі. Займається підготовкою номеру учасників. Один номер сподобався Сергієві Притулі настільки, що він подякував Роману у прямому ефірі. Останні два роки хлопець працював також на проекті “Холостяк”.

Молодий художник-постановник розповідає про свою професію наступне: “Тут важливо продумати все до дрібних деталей, кожну пилинку. Це мені дуже подобається. Мені з дитинства це імпонує. Я завжди мріяв займатися кінематографом. Завжди стараюсь викластися на всі “сто”, але вкінці, після процесу монтажу, переглядаючи роботу, завжди знаходжу недоліки, які б хотілось виправити. Художник-постановник – це, насамперед, художник. Дивлячись у монітор на майданчику, я стараюсь зробити світ, в якому живуть герої, таким, щоб потім на екрані глядач вірив у те, що це насправді і мріяв сам потрапити у цей фантастичний світ. Адже так важливо вірити в прекрасне! І хоч я художник, але малюю не фарбами, а різними предметами: стінами, автомобілями, димом, вогнем, водою… всім, що нас оточує в реальному житті”.

Згадуючи життя в Коломиї, хлопець каже, що завжди був бунтарем. У рідному місті в студентські роки займався громадською діяльністю та волонтерством в Молодіжному центрі. Потім працював у фотостудіях, рекламних агенціях, згодом відкрив власну “Хамелеон”.

“Я вдячний місту Коломиї, воно в мені виховало людину, яка відчуває красу навколо себе. Наше місто – казкове, з неймовірною історією та надзвичайне! А ще дякую за різноплановість людей, вона мене теж багато навчила. Були хороші люди і були погані, які не вірили в мене і цим мене ще більше мотивували. Надзвичайну роль відіграла моя мама, Копейко Марія, на той час вчитель математики в 10-тій школі. Єдина людина, яка сліпо вірила, яка підтримувала мене! Саме завдяки прикладу, який вона мені давала, я там, де я є. Я дуже її люблю!”

Роман хотів знімати історичні фільми в Коломиї. Він приїжджав сюди з режисером, але, на жаль, історичний центр нашого міста заполонила зовнішня реклама і важко зняти так, щоб вона не потрапила в кадр.

Свою історію успіху хлопець підсумовує так: “Є мрія, і немає кращої мотивації. І чим важче – тим більше задоволення від досягнутого. Треба зрозуміти, що ти хочеш і йти до цієї мети. Люди, які чогось досягли, є цьому прикладом. Просто більшість людей не знають, чого хочуть”.

Одразу після інтерв’ю хлопець полетів у відрядження за кордон працювати над кліпом однієї співачки. А потім його чекатиме тут новий проект телеканалу ICTV “Нові лідери”. Тому ми подякували Романові за розмову і побажали йому надалі шаленого успіху.

АВТОР: Інна ЯКУБ’ЯК