Результат пошуку зображень за запитом "Франківськ"

На позачерговій сесії міської ради міський голова Руслан Марцінків відмітив, що де-факто Івано-Франківськ і так є міською агломерацією, оскільки до складу Івано-Франківської міської ради входять п’ять приміських сіл – Вовчинець, Угорники, Хриплин, Микитинці та Крихівці, пишуть Версії.

«Міська влада постійно і плідно співпрацює не зважаючи на те, що окремі питання такої співпраці не в повній мірі врегульовані нормами законодавства», – йдеться у зверненні.

Натомість, не зважаючи на самостійність та незалежність громад, існує низка питань, які важко вирішувати самостійно, а в більшості випадків – взагалі неможливо. Мова йде про такі сфери суспільного життя, як збір, утилізація та переробка сміття, ремонт та прибирання доріг, забезпечення якісного водопостачання та водовідведення, організація пасажирських перевезень, забезпечення доступу до якісних медичних та освітніх послуг, тощо.

На даний час форми та механізм співробітництва між територіальними громадами, в певній мірі, врегульовано Законом України «Про співробітництво територіальних громад» від 17.06.2014 року, який надав громадам нормативно визначені інструменти для об’єднання зусиль задля вирішення наявних проблем, шляхом реалізації проектів, утворення спільних комунальних підприємств, установ, організацій, тощо.

Досвід Івано-Франківська показує, що де-факто міські агломерації впродовж багатьох років успішно існують і функціонують з метою вирішення спільних проблем громад міста та сіл. У зв’язку з цим, як ніколи актуальним є питання визначення міських агломерацій, як форми співробітництва територіальних громад на законодавчому рівні.

Підтримання зазначеного законопроекту народними депутатами України, відкриє додаткові шляхи розвитку взаємовідносин між територіальними громадами та нові можливості для співробітництва в інтересах членів територіальних громад, дозволить об’єднати ресурси великих міст з малими селами для забезпечення економічного зростання та підвищення інвестиційної привабливості, як окремих регіонів, так і держави в цілому, а тому зазначене питання потребує особливої уваги та якнайшвидшого врегулювання на законодавчому рівні.