Вісім художників з Молдови створювали учасницькі арт-проекти на Позитроні. Це – лише перша частина резиденції. У червні активісти з Івано-Франківська, Надвірної та Чернівців поїдуть у Кишинів, де тиждень працюватимуть над своїми культурними та громадськими проектами у житловому районі Ботаніка.

По Позитроні було створено шість художніх проектів. Колективний портрет мешканців району художниці Дана Максім та Анастасія Капшицька намалювали на стіні трансформаторної будки біля будинку по вул. Вовчинецькій, 194.

Художниця Крістіна Буга проводила кількаденну майстерню зі створення вітражу в техніці Тіффані. Майстерня відбувалася біля крамниці «Лакомка», і сьогодні вітраж можна побачити у вікні магазину (Вовчинецька, 194В).

Чіпріан Анточі розмістив свій проект на території церкви Ольги та Володимира (Вовчинецька, 221). Кілька рядів білих стільців з написаними на них роками від 1999 до 2017, за задумом художника, спонукають зануритися в себе та пригадати важливі події особистого життя та зовнішнього світу, що сталися в цей рік. Ідея такої медитативної практики припала до душі священику.

Два проекти відбулися біля під’їзду будинку по Вовчинецькій, 200. Художниця Анна Касим розмалювала орнаментами поштові скриньки.

А Каталіна Букос зняла відео, яке було спроектоване 20 травня на двері під’їзду. Подивитися на таку мистецьку інтервенцію зійшлися місцеві мешканці, так само, як і на ще одну аудіо- та фотопроекцію авторства Дар’ї Іванов та Ірини Шолопи. Художниці записували інтерв’ю з людьми, яких зустріли під час дослідницьких прогулянок на Позитроні та Ботаніці, і ці інтерв’ю можна було послухати, паралельно дивлячись фото цих двох районів.

Загалом 20 травня було презентовано всі шість проектів, і завершилося все вечіркою з яблучним пирогом.

Проект “Рефлексії: Позитрон / Ботаніка” реалізують організація UFRA – життя у Франківську в Івано-Франківську та Асоціація молодих художників Oberliht Association в Кишиневі, в рамках програми Tandem Ukraine. Tandem – Програма обміну менеджерів культури України, що є ініціативою Європейської Культурної Фундації (Амстердам) та MitOst (Берлін).Програму впроваджують MitOst та “Інша Освіта” (Київ), за підтримки МЗС Федеративної Республіки Німеччина (Берлін) в рамках проекту “Діалог заради змін”.

Більше про проект: http://ufra.com.ua/reflections

та на сторінці: https://www.facebook.com/ufrankivsku/