Зараз в Івано-Франківську, на жаль, на виробництвах – брак робітничих кадрів. Молодь масово виїжджає за кордон. Тому місто, яке ось вже два роки фінансує галузь професійно-технічної освіти (зарплатня викладачам і персоналу, стипендії студентам, енергоносії), таким кроком планує підтримати промисловість. Я твердо переконаний, що саме за виробництвом – майбутнє кожного міста. І якби кожен забудівник облаштував хоча б один цех, темп розвитку Франківська був би набагато кращим.
Зараз у нашому місті діє 9 професійно-технічних закладів. У межах програми підприємства залучатимуться до навчального процесу, студенти проходитимуть практику на виробництві, а випускники отримуватимуть роботу. Крім того, підприємства братимуть участь в наповненні матеріально-технічної бази ПТУ, а як далека перспектива – будуватимуть гуртожитки для своїх працівників. Бо саме відсутність житла найбільше штовхає молодь на закордонні заробітки.
Для популяризації робітничих професій будемо проводити всілякі конкурси на звання кращого столяра, повара, перукаря, коваля тощо. Також у планах – інтегрувати профорієнтацію у шкільну освіту, – розповів Руслан Марцінків.
Микола Грабовецький
Родом з Франківщини. Засновник видання, журналіст та волонтер. Член Національної Спілки Журналістів України з 2014 року. Учасник двох Революцій в Україні. Автор понад 1000 матеріалів на сайті VERSII.IF.UA та деяких інших виданнях. Ведучий авторського проєкту "Хтовнаснині". Волонтер, допомагає ЗСУ та ВПО. Відзначений медаллю "Доблесть Прикарпаття" у 2022 році за волонтерську діяльність та інформаційну підтримку оборони України. Заступник голови Молодіжної ради Івано-Франківської обласної організації НСЖУ.